Ocena kierowcy - Nissan Bluebird III Sedan

Rok produkcji 1990
Nissan Bluebird III Sedan 2.0 i 105KM 77kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Karoseria : ;)
Inne : Skrzynia biegow - nie mam do niej szczescia
Karoseria w samochodzie 17-letnim - i prawie nie ma śladu korozji - nigdy nie byl robiony
Troche brakuje mocy, wina instalacji gazowej 2gen, choc i tak przydaloby sie wiecej Konikow. Ale tak to juz jest w duzym samochodzie z pelna obsada + bagaze , jesli masz tylko 100KM
Wymieniana skrzynia biegów, ogolnie chyba najsłabszy element mojego samochodu
SUPER, chociaz amorki z przodu nalezy juz wymienic (jezdze jeszcze na amorkach oryginalnych - 17 lat, 218kkm)
SUPER, choc jest długi to nie mam problemów z parkowaniem, elektryczne lusterka bardzo pomagaja na parkingu
Szybko sie rozgrzewa w zimie, chłodzenie rowniez dobrze dziala, brakuje tylko odsuwanego szyberdachu (jest tylko uchylany)
Nigdy nie zamienie samochodu na mniejszy
Jak na ten rocznik to jest Super, ale jednak glosniejszy niz nowe.
Jezdze na gazie, wiec podaje wyniki spalania dla gazu Wiem ze diesel w tym samochodzie pali duzo mniej, ok 6l diesla. Ale to i tak nie jest źle (10 l gazu w cyklu mieszanym) Drozsze filtry niz do popularnych samochodow oraz raczej na zamowienie (sa na nast dzien)
Poza skrzynia biegow i normalnym serwisowaniem niezawodny od 4 lat (wziąłem go od szwagra, wiec wiem),
W zeszlym roku wymienilem rozrzad i pompe wody (wytrzymala ok 7 lat i 80-85kkm), wiec to nie jest powazna naprawa. Podobnie wymiana amorkow z tylu. Poza tym (i filtry/oleje/plyny) nic przy nim nie robilem i nie zamierzam robic przez conajmniej rok

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 105KM 77kW [l/100km]

9,7