Ocena kierowcy - Nissan Cherry III

rafal000rafal@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.7 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1986
Nissan Cherry III 1.7 D 54KM 40kW 1982-1986 - Oceń swoje auto
Jestem z tego autka naprawdę zadowolony. Nie zamierzam go sprzedać, tym bardziej, że jego cena rynkowa jest bardzo niska i nijak ma się do jego wartości użytkowej. Nie mazmienił bym go na malucha ani zadnego fiata czy daewoo.
To stary silnik Diesla, ktory zrobil juz niemal 300.000 km. Nie potrzebowal i nie potrzebuje remontu. Mimo 15 lat ekspolatacji - nadal chodzi cich. Co prawda przyspieszenie słabe i wcina troche oleju, ale czego oczekiwac po staruszku.
Pięciobiegowa. Bardzo dobrze pomyślane przełożenia. Dzięki temu można jeździć dyanmicznie (jeśli ktos tak lubi) lub ekonomicznie.
Fanastyczny! Mam 15 letnie amortyzatory przednie - ich sprawnosc w testach to 80-90%. Takie wyniki osiaga np. Daewoo lans tylko w ciagu pierwszych dwoch lat. A tu pietnascie :-) Układ kierowniczy jest tak skonstruowany, ze nie ma w mim żadnych luzów - wszystko się samo do siebie dociska wraz z wyrabianiem się elementów.
Musze przyznać że to jeden z większych plusów tego samochodu. W żadnym, a jeździełem już kilkoma różnymi autami nie miałem tak dobrej widoczności. Duże, pochylone pod odpowiednim kątem szyby (bardzo szybko odparowywują i sie nagrzewają) - jednym słowem: brak słów :-)
Bardzo wygodne fotele. Wogóle musze przyznać, że japończycy postarali się zrobić przemny i wygodny samochów. Tutaj ciekawostka: kierownica nie jest na wprost siedzenia kierowcy, ale jest nieco przesunięta ku środkowi. Pewnie w dziale kontroli jakości mieli jakiegoś pana Suszimę, który miał krótszą lewą rękę. Wreszcie idealny samochód - wołał - nigdy żadnym nie jeździło mi się tak komfortowo :-)
Nadmuch gorącego powietrza na maxa potrafi w ciągu 5 minut podnieść w zimie temperaturę w środku do ponad 30 stopni.
Samochód jest sprytnie rozplanowany. Jest w nim masa miejsca. To 5 drzwiowy hackback, przewoziłem nim juz fotele, stoliki i nawet mały tapczan - wszystko w środku :-)
Przy prędkości powyżej 100/h zaczyna się hałas. Zwłaszcza wiatr. Ponizej - miodzio. Lubię jak słyszę silnik wyprzedzanego malucha :-)
Mimo 15 lat i prawie 300.000 km na blacie, silnik spala ok. 5 l ropy/100 km. W zimie i po miescie dochdzi do 5,5.
Moze dlatego, ze o niego dbam, leje olej, maluje rdzę, etc.
No coz, jest już stary i się sypie. Niektóre dupsy wciąż się dobrze trzymają, inne już szlag trafił. Zwłaszcza centralny, mechaniczny (za pomocą cięgieł) zamek po porazka w niskich temeraturach - musiałem go zlikwidować.
Nissan jest naprawdę niezawodny. Jezdze nim 5 lat i miałem tylko 2 poważne awarie. Raz zerwał mi się łańcuch rozrządu a raz pompa wody zaczeła przeciekać.
Nissan Cherry III