Ocena kierowcy - Nissan Cherry III

katkap@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.7 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1985
Nissan Cherry III 1.7 D 54KM 40kW 1982-1986 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolona z mojego autka. mam do tego auta olbrzymi sentyment i na pewno go nie sprzedam. Doczeka u mnie swoich sądnych dni! I dobrze! :)
Pomimo swojego wieku chodzi nieźle. Jest po remoncie silnika z uwagi na pęknięty pasek rozrządu, wymieniona głowica, bo nie nadawała sie do planowania. Nie bierze oleju :)
Skrzynia 5-cio biegowa. Mam troche kłopoty ze wstecznym, to znaczy ciężko wchodzi, ale ogólnie zaliczam na plus, bo nikt nie powołany nim nie pojeździ
Miękkie autko, fajnie się prowadzi. Trzeba by było wymienić juz amortyzatory i resory, ale dają radę!
W środku idealna widoczność. I w czasie jazdy, podczas wyprzedzania, jak również podczas manewrów na placu. Ja jestem bardzo zadowolona.
Świetne siedzenia, prawie jak lotnicze. Duża wygoda prowadzenia auta. Wszystko co jest potrzebne w czasie jazdy jest pod reką.
Dość szybko się ogrzewają szyby, boczne również. WYdaje mi się, że jak na Diesla to w zimie dość szybciutko się nagrzewa. Super sprawą jest przełącznik na obieg wewnętrzny.
Nissan to bardzo przestronne auto. Zarówno dla pasażerów jak i kierowcy. Z przodu auta czuje się powierzchnię, ze względu na brak zabudowy, pomiędzy nogami pasażera a kierowcy.
Mogłoby być ciszej, ale z uwagi na wiek, wypadki i tak uważam że jest OK.
Ropa, zawsze tańsza niż benzyna. Mało pali, podejrzewam, że poniżej 6 l/100 km. komputera w nim nie ma, więc nie ma potrzeby jeździć do autorzyowanych stacji, co obniża koszty, ale mimo tego częsci uważam za zbyt drogie. Chociaż wiadomo, że kupując oryginalną część dłużej się polata.
Tani w utrzymaniu i wygodny.
Nie mam problemu ani z zamkiem, ani z czymś innym. Wszystko działa i odpukać, nic się nie sypie. No może na dziurach spada mi klosz od lampki. :)
W dłuższą drogę raczej bym się nim nie wybrała, ale to z uwagi na wiek i złośliwość przedmiotów martwych. Swojego czasu często mi pękała uszczelka pod głowicą, ale teraz nie mam juz z tym absolutnie żadnych problemów.
Nissan Cherry III