Ocena kierowcy - Nissan Cube

MB, 3 lata temu
Silnik 1.6 i 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Nissan Cube 1.6 i 110KM 81kW 2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Myślałem, że Japończyka rdza będzie żarła. A jest super.
Inne : Design i komfort w używaniu. To mega nowoczesny samochód z automatyczną klimą, wbudowaną nawigacją czy kamerą cofania.
Samochód inny niż wszystkie. Ludzie odwracają głowy, by zobaczyć co to za dziwoląg. Ale bardzo pozytywnie reagują. Samochód - mimo upływu 10 lat - nadal nowoczesny.
Myślałem, że te 110 km będzie bardziej dynamiczne. Jest ok, zwłaszcza w mieście, ale trzeba go wysoko kręcić, by się zbierał.
Bez uwag. Wszystko idealnie.
Myślałem, że będzie gorzej, że kwadratowa buda będzie powodowała uczucie przechyłów w zakrętach. Nic takiego. Czuję się jak w normalnym aucie.
Jeden purchelek na tylnej klapie. Muszę go szybko zrobić. Reszta bardzo Ok. Rudej nigdzie nie widać.
Widoczność na bardzo wysokim poziomie. Poza lusterkiem wewnętrznym. Duże zagłówki w tylnej kanapie sprawiają, że widoczność do tyłu jest taka sobie. Na całe szczęście sytuację ratują świetne lusterka boczne.
Wszystko jest na swoim miejscu.
Super. A automatyczna klima - poezja.
Meeeeeeega dużo. I z przodu, i z tyłu. Na dodatek przesuwna tylna kanapa powoduje, że masz balans między bagażnikiem, a miejscem na nogi dla pasażerów z tylnej kanapy.
Nastawiałem się na hałas. Zwłaszcza przy prędkości autostradowej. Nic z tego. Ja tam nie widzę różnicy między Cube’em, a jakimś coupé.
Ceny nie są tak tanie jak myślałem. To wyższy poziom niż w Kii Picanto czy Fiacie Punto.
Można wyhaczyć teraz dobry egzemplarz w świetnej cenie.
W 10-letnim aucie zawsze coś się małego wysypie. U mnie ostatnio lusterko wsteczne. Ułamał się plastikowy mały element. Na razie skleiłem, ale zamówiłem nowy na ebayu za 10 dolców. Już do mnie płynie z Chin.
Silnik pancerny, zawieszenie pancerne, nie ma się do czego przyczepić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 110KM 81kW [l/100km]

6,7