Ocena kierowcy - Nissan Juke I SUV

Daro, 2 lata temu
Silnik 1.6 DIG-T 190KM 140kW
Rok produkcji 2011
Nissan Juke I SUV 1.6 DIG-T 190KM 140kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiej mocy i elastyczności.
Zdarzają się drobne usterki, które jednak nie zniechęcają. Silnik rekompensuje wszystkie niedogodności.
Bardzo mocny, elastyczny. Przy napędzie tylko na przednią oś polecam zakup dobrych opon klasy premium.
60km/h i 6 bieg nie ma problemu... Biegi wchodzą precyzujnie. Pod sprzęgłem delikatnie daje się wyczuć dwumasę, ale szukając tego modelu zauważyłem, że to norna co znaczy że ten typ tak ma.
Mógłby być bardziej sztywny. Po zmianie opon na szersze zmuszony byłem wymienić parę elementów zawieszenia.
Nie mam uwag.
Kwestia przyzwyczajenia. Na początku człowiek czuje się "obudowany" jak w czołg, później to wrażenie zastępuje poczucie bezpieczeństwa.
Fotele są duże, a mimo to trzymanie boczne jest takie sobie. W moim egzemplarzu przydał by się podłokietnik. Bagażnik całkiem pojemny pod warunkiem, że wyrzuci się z niego półkę i wytłoczki na koło zapasowe.
Bardzo dobra.
Czego można oczekiwać od samochodu na plycie podlogowej clio. Jazda na koncert w pięciu "chłopa" nie należała do najprzyjemniejszych.
Na dobrym poziomie.
Ani źle, ani dobrze. Chcesz jeździć szybko musisz mieć pieniądze na markowe części.
Wymieniana dmuchawa, po regeneracji wytrzymała rok. Naprawa w ASO nieopłacalna.
Jeżdżę od 3 lat czasem bardzo dynamicznie. Od wymiany do wymiany dolewam 0.5l oleju co na uturbioną, wysiloną jednostkę jest bardzo dobrym wynikiem. Silnik chodzi cichutko i nie daje oznak zużycia, a łańcuch rozrządu sprawia że jest on bezproblemowy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DIG-T 190KM 140kW [l/100km]

9,8