Ocena kierowcy - Nissan Juke II

Nissan Juke II 1.0 DIG-T 117KM 86kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo pozytywne odczucia
Układ hamulcowy : Auto dobrze hamuje
Zawieszenie : Komfort i sztywnośc jednocześnie
Pełne 4 gwiazdki, dobrze mi się nim jeździ. Jest pojemny, ma spory bagażnik. Fajnie wygląda a dla mnie najważniejsze, że wszystko jak na razie działa bez najmniejszej awarii. Denerwują jakieś drobnostki: brudzące się progi drzwi, menu w języku każdym tylko nie polskim, są fajne ledowe światła ale nissan przyoszczędził i kierunkowskazy ledowe już nie są, wyciszenie mogłoby być lepsze.
5 gwiazdek - silnik spisuje się bardzo dobrze. Duzo osób źle wypowiada się nt 3 cylindrów a ja musze powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Silnik żwawy, 10 sekund do setki jest ok. Na zimnym silniku czuć lekkie wibracje ale to chyba jedyne co może trochę denerwować
4 gwizdki - jest ok, dobrze zmienia biegi, przy redukcji czasem szarpie. Trzeba się przyzwyczaić do ruszania bo zbyt mocne wciśnięcie gazu powoduje nagłe wciśnięcie w fotel.
5 gwiazdek - komfort zachowany a ma 19 calowe felgi. Nierówności są dobrze wybierane. Przy większych dziurach resorowanie zapewnia dobry komfort, nie czuć dobijania
4 gwiazdki - nowe lakiery są bardzo delikatne i tak też jest tutaj. Lakier dobrze położony, nie ma korozji, kilka odprysków się pojawiło.
4 gwiazdki - do przody i na boki jest bardzo dobrze, siedzi się wysoko więcej widać. Do tyłu jest przeciętnie, mała szyba wysoko umieszczona i masywne słupki C trochę ograniczają widoczność. Pomagają kamery i czujniki cofania
5 gwiazdek - wszystko jest pod ręką, wszystko intuicyjnie
4 gwiazdki - dobrze grzeje i chłodzi, może trochę za głośno na wyższych biegach
5 gwiazdek - miejsca z przodu jest bardzo dużo, mam wrażenie jakbym siedział o jedna klasę wyższą. Plus za regulację kierownicy w 2 płaszczyznach i foteli kierowcy i pasażera na wysokość. Z tyłu jest też bardzo dużo miejsca choć osoby wysokie mogę zawadzać trochę głową o podsufitkę przez opadająca linię dachu
4 gwiazdki - w mieście ok, w trasie do 110 km ok, powyżej robi się już głośniej ale do zniesienia.
5 gwiazdek - mam porównanie do renault i toyoty i musze powiedzieć, że nissan jest tańszy
5 gwiazdek - nissan był bezkonkurencyjny pod względem wyposażenia i ceny. Przy obecnych podwyżkach może się to się zrównało z konkurencją
5 gwiazdek - do tej pory nie miałem żadnego problemu
5 gwiazdek - podobnie jak przy drobiazgach, nic się nie psuje. Plus za 5 letnią gwarancję

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 DIG-T 117KM 86kW [l/100km]

6,4