Ocena kierowcy - Nissan Juke II

Jacek, 3 lata temu
Silnik 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Rok produkcji 2019
Nissan Juke II 1.0 DIG-T 117KM 86kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Auto jak na swój segment duże i przestronne (środek), na zewnątrz małe kompaktowe. Rodzina 2+2 bez problemu się pomieści, dużo miejsca na nogi, siedziska długie - wygodne na trasę. Bagażnik 420 litrów - bez problemu wchodzi torba lotnicza i parę walizek (wyjazd rodzinny 2+2). Skrzynia manual plus 3 tryby jazdy SPORT, NORMAL, ECO. Silnik jak na 3 cylindry bardzo żwawy szczególnie w trybie sport prowokuje do szybszej jazdy i agresywnej w moim odczuciu jakby wtedy miał z 140 KM. Jeśli chodzi o silnik do 140 km/h auto się rozpędza dynamicznie (jak na tę moc )poźniej do 160 km/h (6 bieg 4000 obr/min) w miarę, powyżej 160 redukcja do 5 a wtedy 180 km/h - raczej z górki - rozpędzanie trwa wieczność. Wyciszenie OK - do 140 lepiej niż w octavi 3 1.6 TDI. Spalanie bez kasowania licznika 2500 - 7,6 l/100 km. Trasa bez ECO teren górzysty jazda dynamiczna nie mozolna do 110 km/h tak, żeby nie być zawali droga 5,9 l/100km - pomiar powtarzalny. Skoda Octavia 3 1.6 TDI 155 KM spalanie 5,2 l/100 km. Zawieszenie bajka, nie twarde, nie miękkie i co najważniejsze, dla mnie bardzo dobrze tłumi nierówności. W Skodzie słychać, jakby miała luzy w zawieszeniu (strasznie głośne)
Jak na 3 cylindry miłe zaskoczenie. Dynamiczny do 140 - później brak mocy. Brakuje 4 cylindra.
Bardzo miłe zaskoczenie. Działa perfekcyjnie
W trybie SPORT układ kierowniczy się utwardza. Silnik staje się dynamiczniejszy i bardziej czuły jest na gas.
Przód - masakra bez czujników z przodu można zahaczyć.
Jak na małe auto naprawdę jest dużo miejsca. Nie można narzekać.
Klimatornik - hmm... napisze tak w skodzie mam temp. 21 stopni, w juku mam 19 stopni i mam wrażenie, że jest za gorąco. Nie wiem czy nie spowodowane jest to tym, że auto jest małe plus 4 osoby w aucie i szybciej się nagrzewa. W skodzie działa to inaczej. 21 'C i w aucie jest OK. Wentylacja mniej wydajna ? Nie wiem,
Jak na te wymiary auta na prawdę jest przyzwoicie. Z przodu miejsca na nogi jest tyle samo co w skodzie octavi 3 - juke ma dłuższe siedziska. Tył ok, na pewno nie ma tyle miejsca co w skodzie.
Lepiej niż w DIESLU 1.6 TDI Skoda OCTAVia. do 150 km/h komfortowo. Do DIESLA nie ma porównania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 DIG-T 117KM 86kW [l/100km]

7,3