Ocena kierowcy - Nissan Leaf II Hatchback

Mateusz, 3 lata temu
Silnik Elektryczny 40kWh 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Nissan Leaf II Hatchback Elektryczny 40kWh 150KM 110kW 2017-2022 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort użytkowania
Świetne auto! Pojemne, wygodne z wystarczającym zasięgiem na codzienne użytkowanie. (realnie 300 km po mieście, 200km w trasie). Ładuje z gniazda i na szybkich ładowarkach. Przy moim przebiegu 1 ładowanie wystarcza na 3 dni jazdy. Jakość wykonania na poziomie VW. Świetna funkcja E-pedal. (pedał gazo - hamulca). Polecam każdemu jako auto na co dzień jeśli nie robisz więcej niż 200 km. W zakresie baterii nie odczułem żadnych problemów związanych z chłodzeniem powietrzem baterii. Minusy kiepskie dywaniki - wymieniłem na inne, za krótki podłokietnik bez regulacji, słaba aplikacja, brak możliwości ograniczenia ładowania do 80%, system multimedialny archaiczny jak na dzisiejsze czasy. (można korzystać z google)
Szybki i cichy jak to w elektryku. Wystarcz raz się przejechać, żeby nie wrócić do auta spalinowego. Świetna funkcja e-pedal jeździsz bez używania hamulca, auto odzyskuje energię z hamowania i samo się zatrzymuje. Auto dynamiczne i szybkie. W mieście spalinówki nie maja szans. Jeździ się świetnie - zwinne i szybkie atuo.
Skrzyni w zasadzie nie ma. jest dżojstik. Działa sprawnie i szybko.
Auto bardzo komfortowe. Zawieszenie zestrojone przyjemnie. Jest komfortowo ale z wyższymi prędkościami nie ma problemu.
Wygląd budzi kontrowersje jednym się podoba innym nie.
Duża przednia szyba. Z tyłu też daje radę. Kamery w wyposażeniu podstawowym.
Wszystko pod ręką. To mój pierwszy nissan wiec musiałem się go nauczyć. Obsługa prosta i intuicyjna. Nawigacja jak dla mnie jest przestarzała. Aktywny tempomat działa bez problemu, systemy bezpieczeństwa spełniają swoją funkcję. Zagapiłem się kiedyś i auto wyhamowało samo !
Tutaj duży pozytyw. Auto posiada pompę ciepła. Chłodzi i grzeje dużo szybciej niż klasyczne ogrzewanie w spalinówce. Nie zużywa dużo energii (około 15 km z zasięgu). Super funkcja włączenia ogrzewania lub chłodzenia z aplikacji w telefonie.
Tu znowu duży pozytyw. Auto ma naprawdę sporo miejsca. 2 foteliki mieszczą się bez problemu, przy rozstawieniu ich na boki, żona od biedy też się zmieści. Dla kierowcy miejsca sporo. Moim zdaniem auto wielkości golfa. Bagażnik spory spokojnie można wybrać się na urlop z 2 dzieci.
Jest cicho jak to w elektryku. Przy wyższych prędkościach słychać szum powietrza i opony, ale jest przyzwoicie (w moim BMW jest lepiej).
Kosztów utrzymania w zasadzie nie mam. Ładuje za darmo w domu z fotowoltaiki, w mieście na darmowych ładowarkach. 1 serwis to wymiana tylko filtra przeciwpyłkowego.
Zawsze mogło by być taniej, ale uważam że obecnie to elektryk w najlepszym stosunku jakość cena. W tej cenie można kupić corse lub 208. Problem w tym, że to auta o wiele mniejsze.
Na chwilę obecną tylko dywaniki, które po roku wyglądają jak szmaty - wymieniłem na inne.
obecnie awarii brak.

Zużycie prądu dla silnika Elektryczny 40kWh 150KM 110kW

Średni zasięg
257 km
Średni maksymalny zasięg
300 km
Średni minimalny zasięg
200 km
Maksymalny zasięg przy oszczędnej jeździe na długiej trasie
270 km
Średni czas ładowania baterii: gniazdko domowe
16,0 h
Średni czas ładowania baterii: stacja ładowania
8,0 h
Średni czas ładowania baterii: stacja szybkiego ładowania
0,4 h
Nissan Leaf II Hatchback