Ocena kierowcy - Nissan Maxima III

Mariusz399@vp.pl, 17 lat temu
Silnik 3.0 i 170KM 125kW
Rok produkcji 1989
Nissan Maxima III 3.0 i 170KM 125kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Za tak małą kase super samochodzik ! Choć koszty utrzymania wyższe niż np. Omegi, 605-tki czy Camry ! No i ceny częsci ... :(
Bardzo dobre przyśpieszenie na każdym biegu ! Przy wyższych obrotach troche za głośny ... ! Na bęzynie wymiata, na gazie troche wolniejsza !!! Nie jedno BMW z pod świateł oglądało moją klape bagarznika :)
Teraz mam manual, wcześniej był automat ale o jego naprawach szkoda gadać, skrzynia automatyczna psuła się kilka razy, aż w końcu wymieniłem ją na manualną. Na manualnej skrzyni jest szybsza i mniej pali ale skrzynia troche jak by nie pasująca do silnika 3.0. Biegi czasami "chaczą" ! Krótka "jedynka"
Ogólnie jest nieżle ! Troszke słabawe hamulce.
Widoczność na dobrym poziomie, choć siedzi sie nisko.
Wszystko na swoim miejscu !!!
Moja Maxima ma klime (szkoda że uszkodzoną). Ogrzewanie na przeciętnym poziomie choć mogło by być lepiej.
Dużo miejsca na nogi z tyłu i z przodu. Mam 1.86 cm. wzrostu i czasem zdarzy mi sie otrzeć głową o podsufitke :)
Z wyciszeniem jest już troszkę gorzej ...
Wiadomo 3.0 potrzebuje odpowiednią ilośc paliwa, ale nie jest żle !!!
J.W.
Małe usterki czasem się pojawiają ale nie jest zle - ostatnio szwankuje sterownik wentylatora, działa tylko ostatni, czwarty bieg dmuchawy !
Najpoważniejszą usterką dotychczas, pomijając skrzynie automatyczną bo o jej awariach można napisać by książke, była awaria ... manuala. W moim egzemplarzu nie wchodzi 5-tka :(

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i 170KM 125kW [l/100km]

12,5