Lista ocen Nissan Maxima IV (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mieszko77
Sedan 2.0 QX 140KM 103kW
Praca skrzyni rewelacyjna, biegi wchodzą lekko, skok dźwigni w sam raz, żadnego haczenia i co najważniejsze jest świetnie zestopniowana - przy prędkościach autostradowych (140 - 160) jest około 3.5-4.5 tyś obrotów co zapewnia ciszę i komfortowe podróżowanie, ale... niestety skrzynie w maximach mają swoją żywotność, po około 180 tyś trzeba podłubać, kilka łożysk do wymiany, sprawa do przejścia ale można to uznać za wadę konstrukcyjną.
~g_kierk@wp.pl - wszystkie części 697-406-913
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
manualna jest spuer, można poprzeciągać na biegach i wbija w fotel ale... poszło łożysko na docisku od sprzęgła, poszło sprzęgło no i niestety łożysko w skrzyni co doprowadziło do jej wysypania, były schody ze znalezieniem ale już jest dobrze
~maxima lover
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
dziala bez zarzutow, zreszta to automat, wiec biegow sie nie zminia, ale stopniowanie ustawione swietnie, no a poza tym to redukuje wtedy kiedy ja chce, to mi sie podoba
~Robson
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
Miła niespodzianka jeżeli chodzi o automat... Zmiana biegów praktycznie nieodczuwalna... Po przełączaniu na tryb sport pokazuje swoje mroczne oblicze.
~motokarpa
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
Pierwsza skrzynia która mnie zachwyciła, przełożenia są ostre i wyraźne. Na dwójce odcina przy 120 km/h na trócje przy 160 km/h :)
~jarmagnat72
Sedan 2.0 QX 140KM 103kW
Może nieraz wsteczny niechce wskoczyc ale wystarczy popuscic sprzeglo lekko i juz po klopocie .Ale to bardzo sporadycznie .
~edzik8@vp.pl
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
jak cały samochód na specjlane zamówienie to to też ,różni się tym od zwykłej że jest inteligęta (a niby DSG to nowość)
~Oskar
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
To jest najsłabsza strona maximy- ale z drugiej strony 20 lat temu były właśnie takie ospałe automaty.
~Piter
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
Szkrzynia sprawuje sie bardzo dobrze jedynym minusem jest dla mnie to ze jest tylko 4 biegowa
Dziennik kosztów dla Nissan Maxima IV
14,5
~mariusz_2050
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
Skrzynia to typowe made in japan. Przydałyby się może trochę krótsze przełożenia. Wtedy byłoby doskonale.