Ocena kierowcy - Nissan Maxima V

jarunieczek, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Rok produkcji 2004
Nissan Maxima V 3.0 V6 24V 200KM 147kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Muszę przyznać, że silnik w tym aucie pracuje znakomicie- bardzo ładny dźwięk, doskonale wyważony ( 6 cylindrów), bardzo cichy- w skrócie - bardzo wysoka kultura pracy i osiągi
skrzynia moim zdaniem pracuje nieco ospale w stosunku do możliwości silnika i przez to nie pozwala w pełni wykorzystać temepramentu tego motoru; nieco poprawia sytuację tryb \"sport\", ale za to rośnie znacząco zyzycie paliwa... w końcy jednak coś za coś
sprężyste zawieszenie - dobrze sprawdza się przy dynamicznej jeździe na równych drogach, których w naszym kraju, jak wiadomo zbyt wiele nie ma... dobra trakcja. na pewno osoby lubiące szybka jazdę będą zadowolone. Ja oczkiwałem nieco większego komfortu
Tutaj zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie sprawdza się super. Nieco za słabe podgrzewanie foteli ( przynajmniej w porównaniu do Volvo, którym również jeżdżę)
Moim zdaniem jest wystarczająca dla 4 dorosłych osób; bagażnik także ok; plus za dzielone oparcie tylnej kanapy w proporci 40 do 60 %
Coś za coś. Zdawałem sobei sprawę, jaki apetyt na paliwo może mieć 200 - konny silnik. W praktyce - miasto 11- 12 litrów; trasa przy spokojnej jeździe 120 km/h - można osiągnąć nawet poniżej 8 l/100 km
Kupując tak świoetnie wyposażone auto wyższej klasy za niewielkie relatywnie pieniądze, uważam, że jest wręcz niedocenione na naszym rynku wtórnym. Natomiast jak poznałem cenę nowego egzemplarza na polskim rynku - 167 tys. zł w 2004 roku. to według mnie jest była o co najmniej 40 % za wysoka w stosunku do tego co się za nią otrzymuje...
Jak na razie dobrze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 200KM 147kW [l/100km]