Ocena kierowcy - Nissan Maxima VI

Piotr Warszawa, 9 lat temu
Rok produkcji 2004
Nissan Maxima VI 3.5 265KM 195kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : ma cos w sobie mimo wszystko to pozadny woz dla niewymagajacych.wyglada i robi wrazenie ale Bentlej to to nie jest. jestem zadowolony. taka ocena wyszla niestety dopisze tylko ze na codzien testuje auta wiec mam porownanie...
Układ hamulcowy : tarcze hamulcowe sa slabe i klocki tyl przy kazdej wymianie oleju
no coz po dwoch latach moge juz szczerze sie wypowiedziec,mimo moich usilnych prob i checi i milosci do tego auta to moge powiedziec ze niestety to rynek amerykanski,wiec niema sie czego spodziewac,lubie je strasznie ale sam nie wiem za co bardzo zadkie auto i ma cos w sobie. nabardziej chyba za geny-czyli liczne spokrewienstwa z liga nissana.w sumiie pozadny woz. awaryjnosc zero.zuzycie zero.czytaj dalej...
silnik- ok, bezplciowa nie powalajaca na kolana v6-stka. vq35de z rynku usa pracuje nierowno na naszym paliwie wiec sie nie przyczepiam. ale zawsze taki sam pozadnie zmeczony na trasie 1700 na strzala nie okazuje oznak zmeczenia, pobor oleju (prawie) zero. silnik pozadny niemam uwag. po dolozeniu dlugiego doloty k&n i tlumikow Magnaflow.I musze powiedziec ze daje to efekt-ewidentna zmiana w dynamice i wrazeniach w koncu czuc to V6. pracuje pieknie (w sesie ze w koncu go slychac) nie liczni wiedza ze to auto na "serii" po odpaleniu nie wydaje ZADNEGO dzwieku. cisza w kamien.autentycznie kamienna cisza.
Pffffffff, no sory ja mam zwykly 5-cio biegowy automat,wiekszosc ma CVT. jak na zwykly auto, to mam do niego szacunek za trwalosc ale... koltora pracy ZERO ! niestety one tak maja. CVT to poezja a ten sie zachowuje jakby byl caly czas na sporcie tylko... nerwowo i szarpie. brak mo wyczucia . moim zdaniem to kwestia oprogramowania. ale nie bac sie ja jestem poprostu bardzo wrazliwy.(dla sceptykow napisze ze zmieniam olej co 30tys-koszt wymiany jest smieszny) aleeee ta skrzynia daje owiele lepsze osiogi...i nie zamola silnika.
i znowu... szalu niema. sztywnosc nadwozia jest tragiczna. wpadasz w dziore i cale auto kolysze.mam 18-stki i opone 245/45. kazda dziora to mordega. bardzo sztywny i twardy, no ma to swoje plusy na autostradzie i w zakretach. ale kazde bmw bedzie lepsze i do tego da wiekszy komfort. calosc nie nadaza za osiagami i mozliwosciami tego auta. ale pewnie i w miare stabilnie mimo wszystko nie jednego kota pogonilem. super na garbach. atakujesz na pelnej predkosci i nie ma szans zeby dobilo. FATALNE HAMULCE NIESTETY.
duze auto,male szyby,grobe slubki, ja mam ciemne wszystkie szyby(he he ) wiec slabo. tu akurat trzeba sie przyzwyczaic. lusterka ok.
w sumiie super. do szybkiej jazdy masz co potrzeba w kierownicy reszta przejzyscie i pod reka
wielkie wnetrze i niema problemu. klima super-nawet cicho. ogrzewanie rewela. tak w ogule to sie bardzo szybko dogrzewa w zime-bardzo super.
ideal... jezeli ktos powie ze w superbie jest luzniej pffff to niech zmierzy najpierw kanape w skodziance bo ma 3/4 dlugosci maximy a i tak m-ca jest wiecej. super.
niezle,niezle. oczekiwalem ze bedzie lepiej ale czy to jest 110 czy 170 jest tak samo. a i tak wygluszylem (przy okazji audio) pozadnie furtki i slupki. 4+
slabo z czesciami. zamienniki mega tanie -qrwa az dziw ale za to orginaly- ojjjj
tu akurat uwazam ze placi sie za spokojna glowe-awaryjnosc ZERO.
? nie przypominam sobie.
A CO TO SA USTERKI? przegob przekladni kierowniczej-sie luz zrobil. tarcze sie gna nie ustannie (mam dwa kpl. na zmiane) skorodowal przewod wodny-nowy aso 210zl.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 265KM 195kW [l/100km]

16,0