Lista ocen Nissan Micra II (173) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mf
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
auto ani razu mnie nie zawiodło. zapalało za pierwszym razem przy minus 25 stopni C jak i przy plus 50. Najpoważniejszą usterką była niedziałająca pompka spryskiwacza. Niestety nie wolno zapominać o tępieniu rdzy, która szybko potrafi zjadać blache
~Mati86
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Wymienilismy w naszej Micrze przez 18msc:akumulator, linke sprzęgła, linkę hamulca ręcznego, klamkę, siłowniki w bagżniku,zamknięcie schowka. Takie drobiazgi, z którymi mozna sobie dość szybko poradzić,ale zdarzaja sie często. Słabej jakosci klamki.
~remik
Hatchback 1.0 60KM 44kW
przez 6 lat ani razu nie zawiodla a ma juz 110tys , inni pisali o wymianach serwa , czegos w zawieszeniu??- a ja nie wiem o co chodzi;-)) JEZDZIC TRZEBA SPOKOJNIE hamowac delikatnie to odwdzieczy sie bezproblemowa eksploatacja przez dlugie lata
~Raczyslaw
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Po 40 tyś. miałem awarie: -nawiewu, działał tylko 4 bieg (trzeba zalutować płytkę elektryczną od nawiewu), -pasek od alternatora -linka od bagażnika i siedzenia -zapieczony zacisk przedniego hamulca -wymiana przegubu
~Błażej
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
ostatnio zaczęło się wszystko buntować 5000 km temu pękł stabilizator 1000 km poszły klocki hamulcowe wcześniej z poważniejszych usterek pękła uszczelka głowicy i były problemy z rozruchem, ale powoli wszystko ogarniam
~rambo7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
skrzypi blacha na klapie bagażnika od wewnątrz. jedna z wycieraczek skrzypiała nasmarowałem wałek ramienia wycieraczki -pomogło. koroduje blacha osłaniająca kolektor wydechowy, ale smole to nic z tym nie robie.
~Mikruś 1999
Hatchback 1.5 D 58KM 43kW
Co 2- 3 lata niestety czeka wymiana końcówek drążków kierowniczych , lub wahacza. Wina nie jest po stronie konstrukcji , bardziej tego że jest małym autkiem a na naszych drogach dziur nie brakuje.
~Damiano
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
dwa razy wymieniłem klamkę pasażera (pękła na mrozie), od czasu zakupu nie działał II i III bieg wentylatora (uszkodzona opornica). Zakupiłem na allegro używaną (koszt 80zł) od tej pory wszystko OK.
~Cookie
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
W zasadzie robi się tylko rzeczy eksploatacyjne. Mało trwałe są tylne hamulce i ręczny. Ogólnie jest naprawdę nieźle pod tym względem, może też przez to że nie ma co się psuć. Autko trwałe i solidne.
~Adamos
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Autko jeździło na przeglądy techniczne na bieżąco. Przez ten okres (4 lata) zostały wymienione drobne podzespoły: -kable -poduszka pod silnikiem -przegub (Auto ma 12 lat i posiada orginalny tłumik)