Ocena kierowcy - Nissan Micra II

toto, 12 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Nissan Micra II 1.3 i 16V 75KM 55kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy silniczek japońskiej jakości :)
Układ elektryczny : przepływomierz
Mam zaufanie do Japończyków. Autko dynamiczne, niewielkich rozmiarów - wszędzie się zmieści, dość oszczędne i co najważniejsze prawie BEZAWARYJNE.
Zadowalająca dynamika, dość elastyczny silnik; lubi wysokie obroty - które starałem się mu dostarczać :D
Czasami problemy ze wstecznym. W trakcie zimy na początku jazdy też mogą gorzej wchodzić (ale to raczej wina starego oleju).
Dość dobrze trzyma się zakrętów. jest ok. Należy wspomnieć o rewelacyjnym wspomaganiu - kierownica leciutko chodzi!
Jak już to ktoś napisał: akwarium :). Nie jeżdziłem żadnym innym autem z lepszą widocznością. Auto dobre dla ludzi z niskim wzrostem..
Nigdy nie miałem z nią problemów, autko w zimie szybko się nagrzewa i bije ciepłem aż miło.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu - OK. Gorzej jeśli podróżuje się w piątkę - wtedy jest ciasno. Na dalsze trasy - 4osoby to max. Chociaż zdarzało mi się jeździć w piątkę i nie słyszałem narzekań, ale tutaj również liczy się wzrost!
Micra cicha raczej nie jest :) Ale w trakcie jazdy po mieście te do 80km/h hałas nie daje się tak we znaki.
Przez rok nie dołożyłem do autka praktycznie nic (oprócz naturalnie zużywających się części, olejów czy filtrów). Zużycie paliwa na zadowalającym poziomie - autko lubi wysokie obroty i wcale nie bierze przy tym więcej PB95... Latem średnie (50% miasto 50% trasa) 6,5L. Zimą potrafi wziąć 8L.
Ja za swoją micrę dałem rok temu 5tys i myślę, że warta była swojej ceny. Wersja SLX 1.3 16V; 5drzwiowa; szyberdach,centralny zamek,wspomaganie(rewelacyjne), alarm.
Jest jedna rzecz, o której wiedzą na pewno wszyscy \"micromaniacy\" - przepływomierz! :D Sam bez żadnych wcześniejszych praktyk przelutowałem ten nieszczęsny przepływomierz i autko śmiga ! Instrukcję do regeneracji tegoż można znaleźć w internecie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,8