Ocena kierowcy - Nissan Micra II

Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Micra II 1.3 i 16V 75KM 55kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Micra była kupiona dla Mamy, z automatyczną skrzynią biegów. Życzę wszystkim, żeby produkowano tak niezawodne i wierne samochody. Przez 10 lat eksploatacji wymieniony był alternator, w te lato padła chłodnica klimatyzacji. Choć to nie jest pojazd do dalekich podróży daje radę na trasach Polska - Niemcy przy moich 196 cm wzrostu...:) W mieście przy 850 kg i 75 koniach można sprawić niespodziankę niejednemu zimnemu łokciowi. Ale nie o to tutaj chodzi..
Chodzi jak szwajcarski zegarek, trzeba go wkręcić na wyższe obroty, żeby pokazał co potrafi.
Zakochałem się w tym "automacie". Zatrzymujesz się, zdejmujesz stopę z pedału hamulca i samochód stoi, nawet pod lekką górkę. Wbrew niezbyt pochlebnym opiniom przez tyle lat skrzynia nie sprawiła żadnych problemów.
To nie jest rajdówka, z racji swojej budy i małej masy podatna jest na boczne podmuchy wiatrów oraz poprzeczne nierówności na zakrętach. Wydaje się, że optymalne właściwości resorujące osiąga przy pełnym obciążeniu :) Jedynym mankamentem jest mały promień skrętu. Prawie 5metrowe Volvo 940 kombi, które zawraca na drodze na raz jest wzorem nie do doścignięcia.
Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.
Wszystko tam gdzie powinno być.
Nie jest to szczyt techniki, ale klimatyzacja daje sobie radę w każdych warunkach. Nagrzewa się również szybko.
Wersja 2 drzwiowa ( nie wiem dlaczego klapę bagażnika nazywa się drzwiami?...) nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem jeśli auto obsługuje więcej niż 2 ludzi, ale biorąc pod uwagę segment z jakiego pochodzi, mój wzrost stwierdzam, że jest świetnie. Siedzenie kierowcy regulowane jest tylko przód tył i pochylenie oparcia a dużo mniej męczy niż niejedno nowoczesne rozwiązanie. Często zastanawiałem się na czym ten fenomen polega.
Tutaj duży minus. Odnosi się wrażenie, jakby nie było żadnego wyciszenia, zwłaszcza przy prędkościach powyżej 100km/h.
O.k 8 litrów gazu na 100 km to jedyne koszty jakie ponosisz posiadając ten samochód... Nie wspominam o bieżących sprawach eksploatacyjnych, bo to trzeba robić w każdym samochodzie.
Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach można kupić coś tak trwałego i niezawodnego za tak małe pieniądze.
Nie stwierdziłem.
J.W