Ocena kierowcy - Nissan Micra III Hatchback 5d

unifil930@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 65KM 48kW
Rok produkcji 2009
Nissan Micra III Hatchback 5d 1.2 i 16V 65KM 48kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Patrząc na auto z zewnątrz, odnosi się wrażenie że jest małe, jak się wsiądzie zaskakuje, masz wrażenie że wewnątrz jest większe niż na zewnątrz.
Podsumowując, za 37 tyś zł wyjechałem z salonu nowym autkiem z kompletem zapasowych opon zimowych w bagażniku. Miałem już duże i wygodne do tego świetnie wyposażone auta, ale najgorsze co dawało mi się we znaki to kosztowne naprawy i brak pewności przed dłuższą trasą. Teraz mimo że mam małe i skromne autko to cieszę się, bo nic do niego nie dokładam. Koszty eksploatacji do zaakceptowania, nic tylko jeździć . Na wczasy z żoną i córeczką też damy radę jeśli się racjonalnie spakujemy. Świetnie sprawdzi się jako drugie auto w rodzinie. Jak uzbieram na X-Triala o którym marzę będzie OK :-)
Mój silniczek jest najsłabszy i ma zaledwie 65 KM, ale moment obrotowy jest identyczny jak w wersji 80KM więc o ile nie wymagasz od niego nie wiadomo czego jest fajny. Nie mam z nim żadnych problemów i zanosi się że nie powinno ich być w przyszłości.
Właściwie to nie ma się do czego czepiać, czasem 1-ka się haczy, ale naprawdę rzadko.
Świetne elektryczne wspomaganie ze zmienną siłą wspomagania. Żona moja mówi że nawet za lekko kierownica się obraca, mi to nie przeszkadza.
Świetnie przeszklony, widoczność bardzo dobra w każdą stronę zarówno przez szyby jak i w lusterkach.
Wiele rzeczy tu niema wszystko za to pod ręką i intuicyjnie tam gdzie powinno być.Brakuje mi sterowania radiem w kierownicy ale to wersja podstawowa, w droższej jest.
Klimatyzacja wraz z wentylacją działają bardzo dobrze, auto jest niewielkie i szybko się wentyluje. W dwóch poprzednich autach miałem klimatronik, tutaj jest manual i szczerze powiem w zupełności daje radę.
No cóż mam ponad 180 cm więc z tym jest jak jest. moim skromnym zdaniem fotel kierowcy mógłby się dalej odsuwać w tył tak z 5-10 cm i byłoby super. W mieście nie ma problemu ale na trasie po jakimś czasie chcąc wyprostować lewą nogę niestety nie mogę. Myślę że spróbuję sam coś przy fotelu pogrzebać by się odsuwał dalej.
Jest cichy jak się delikatnie jeździ, potrafi przejechać obok i masz wrażenie że jechał pojazd napędzany elektrycznie. kiedy jednak mocniej przyciśniesz gaz robi się głośny, zwłaszcza w środku. Cóż jednak oczekiwać przecież to miejskie autko a nie krążownik.
Mamy zimę używam auta od czasu do czasu, średnia ostatnio w mieście wyszła mi 8,1L/100km. Jak było ciepło bez śniegu i deszczu średnie zużycie miałem ok 6,5-7 L/100km w mieście. Podczas wyprawy do Norwegii ( tak tak byłem tym autkiem daleko od domu) średnia zeszła mi poniżej 5L i naprawdę nie był to super wyczyn. Wyliczenia dały 4,7L/100km, ale cóż norweskie drogi to jest to.
Z jakością można podyskutować, niby japońskie auto ale produkowane w Anglii więc zdarzają się drobne niedoróbki. Plastikowa wewnętrzna tapicerka pokrywy bagażnika dzwoniła na dziurach więc musiałem podłożyć tu i ówdzie delikatne gumowe podkładki. Drzwiczki schowka w kabinie też tarabaniły na dziurach, poradziłem sobie w podobny sposób. Niby drobiazgi ale .... Reszta jest w miarę dobra i nie przysparza problemów. Podczas kupna brałem też pod uwagę Pandę, ale była droższa, tutaj jak wspomniałem wyżej za 37 tyś zł dostałem nowe auto z kompletem dodatkowych opon.
Jak na razie doskonale, ale w końcu to nowy samochód.
J.W

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 65KM 48kW [l/100km]