Ocena kierowcy - Nissan Micra III Hatchback 5d

Tombar, 16 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2005
Nissan Micra III Hatchback 5d 1.2 i 16V 80KM 59kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : W sumie auto bardzo dobrze się prowadzi, frajda z jazdy to duży plus, dobry silnik, dynamiczny
Nieżle dopracowane auto, jestem zadowolony, niestety serwis drogi i niezbyt fachowy, może teraz pod skrzydłami Renault będzie lepiej. Micry wyposażone w system "bez kluczyka" często ulegaja awarii właśnie ze wględu na "strajk" tego systemu, u mnie jak na razie spisuje się bez zarzutu. Samochód dzisiaj jest już niestety jednym z mniejszych w klasie a do najtańszych niestety nie należy co ogranicza jego popularność, do tego specyficzna stylistyka nie każdrmu przypada do gustu. Miąłem zamiar kupić Yrisa ale źle sie w nim po prostu czułem. Wyboru swojego nie żałuję.
Elastyczny, mocny, ekonomiczny, trochę głośny. harmonijne rozwiajnie mocy. 80KM w małym aucie gwrantuje bezstresową jazdę, mocy przy wyprzedzaniu wystarcza. Zużycie oleju 0,4l/20 000km.
Bardzo precyzyjna, ale jednak nie idealna, jeździłem autami w których biegi wchodziły płynniej. Jednak dobrze zestopniowana i dobrze dopasowana do charakterystyki silnika.
Cóż w niedużym samochodzie skoki zawieszeń są ograniczone co wpływa na komfort niekorzystnie ale za to bardzo dobrze wpływa na prowadzenie. Do układu jezdnego pod względem prowadzenia i bezpeczeństwa nie mam większych zastrzeżeń. Trochę "plywa" przy bardzo szybkiej jećdzie autostradowej 150 - 160 km/h. Bardzo dobre hamulce, Dobrze dzialający ABS, niestety na tylnych siedzeniach szczególnie ograniczony komfort jazdy ze względu na krótki skok tylnego zawieszenia, po prostu czuje się dołki.
Tu jest super, ciężko znaleźć auto o takej świetnej widoczności, czujniki parkowania są całkowicie zbędnym wydatkiem w przypadku Micry K 12.
Ergonomia bardzo dobra, obsługa całkowicie intuicyjna. Nie trzeba czytać instrukcji obsługi żeby odwieźć kogoś do domu tym autem. Przednie fotele mogły by być lepsze, warto kupić najdroższą wersję, ja mam Visię + i troszkę na siedzeniach tu oszczędzono, nie jest źle ale....
Ogrzewanie średnio, miałem lepsze auta pod tym względem, co nie znaczy że zimą się marznie, po prostu trzeba te 5 - 8 km przejechać zanim zrobi się ciepło. Latem natomiast klima (zwykła)działa bez zarzutu, szybko schładza środek nawet w bezlitosne upały. Szyby szzybko osuszają się z pary.
Z przodu wygodnie, szeroko, dużo miejsca z tyłu.....cóż nie jest to duże auto ale jest lepiej niż np w Yrisie I.
niestety na wysokich obrotach robi sie głośno a jak wiadomo japońskie silniki szybko się w na górny zakres wkręcają.
Przy szybkiej jeździe autostradowej pali więcej niź w miecie, jazda tak 150 - 160 km/h kosztuje ok 8,3 l/100km, droga krajowa - pali mało 4,7 - 5,3l/100km, miasto 6,8 - 7,2 l/100km.
Dzisiaj taki model jak mam kosztuje ok 41000zł, daje sporo frajdy z jazdy, jest niezawodny i oryginalnie wygląda, jest damski na zewnątrz i całkiem męski pod względem technicznym. Solidnie zmontowany i całkiem estetyczny w środku. Jednak góra plastiku na drzwiach trochę razi, na więcej jak "przeciętny" nie zasługuje. Niestety w nowych autach wszędzie widać "łapy" księgowych.
2 razy żarówka świateł mijania, raz żarówka świateł postojowych.
NIC!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]