Ocena kierowcy - Nissan Murano I

JOKER , 12 lat temu
Silnik 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW
Rok produkcji 2005
Nissan Murano I 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : SILNIK SKRZYNIA zawieszenie i cała reszta to miła niespodzianka.Do tej pory myślałem ze jeździłem mega wygodnym i exklusywnym autem MAZDA ^6^ kombi na full opcji,natomiast to auto jest spełnieniem moich oczekiwań i gorąco polecam każdemu!!!!!!
Ogolnie POLECAM MURANO to naprawdę fajne autko.SILNIK SKRZYNIA ZAWIESZENIE BRYŁA AUTA I wyposażenie zadowoli każdego poszukującego SUVA z odrobiną charakteru sportowego.Jest jeden drobiazg fotele skórzane które nie są zbyt kubełkowe i na zakretach trzeba sie przyzwyczaić na początku do ślizgania.Potem można się nauczyć tak żeby było bardziej komfortowo.Nie jest to rajdówka ale mogliby zrobić lepsze trzymanie na boki.
REWELACJA !!!!JAKIE KOPYTO!!!!Nie ma turbiny ale zachowuje sie tak jakby załączała sie przy 5000 obrotów i rwie tak że kierownice trzeba mocno trzymać!!!Silnik pracuje cicho a przy wyższych obrotach az miło posłuchać sześć cylindrów ale w środku nadal cicho.
Mam skrzynie CVT i uważam to za cud natury.Jeżdziłem różnymi automatami ale ta skrzynia to nie automat to CVT i nie czuje sie zadnych zmian redukcji itp. zjawisk które zaobserwować można w zwykłej skrzyni automatycznej.POLECAM !!!!!
Pokonuje wszelkie nierówności tak cicho jakby się osobówką jechało.W zakrętach trzyma tak jakby dobrym niskim kobmi się leciało a tu niespodzianka SUV.
Super widok dodatkowo kamerka cofania.Odrobina wprawy i mozna nie używać w ogóle lusterek!!!!!!
Ogólnie cicho w środku i przyjemnie.Brakuje wejścia USB do radia.Brakuje schowka klimatyzowanego.Brakuje temperatury zew.Brakuje w komputerze analizy spalania na 100km.Radio BOSE nagłośnienie SUPER HULA!!!
KLIMA REWELKA i z przodu jak i dla pasażerów z tyłu działa wyśmienicie.Ogrzewanie super!!! błyskawicznie się robi w aucie gorąco.
Miejsca tak dużo że i dziecko w foteliku z tyłu i duży pies w bagażniku i żona i ja i jeszcze wiele miejsca.Fotele z przodu wszystko elektrycznie ustawiają się do potrzeb.Dużo schowków,wielki pietrowy schowek w podłokietniku.Trzy gniazda zapalniczki.Dobrze pomyślane w srodku.
Bardzo cicho a jak mruknie sześć cylindrów to muzykę ściszam bo aż miło posłuchać.Wiatr czy podmuchy wiatru w ogóle nie do wyczucia.
Auto na benzynie spalało między 11.5-17l/100km.Po założeniu gazu BRC firma czakram w Tarnowie (100% profesional)auto pali na trasie przy rozsadnej jeździe 11.5 gazu z cięższa noga na trasie nawet do 19l.Na mieście średnio 16 l/100km.Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo w mieście 100km kosztuje mnie ok 36zł a w trasie ok 29zł.Wszelkie testy byly robione przy wlaczonej klimie.
Przy zakupie 5 latka poziom 60.000 to dobra cena biorąc pod uwage że 5 lat temu ktoś zapłacił za to auto w salonie 220.000.Na gazie robi się to w miare ekonomiczne auto i koszt 5000 zł na full wypasionej instalacji pozwoli zrobic kolejne dzisiątki tysięcy kilometrów za psie pieniądze.
Kupiłęm wersje europejska i nic się nie dzieje.
Nic się nie wydażyło pozatym ze rozkodował się kluczyk (centralny zamek)po tym jak wyładowałem włączonym radiem akumulator.150 zł w serwisie i po sprawie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW [l/100km]

13,7