Ocena kierowcy - Nissan Navara III Pick Up

WFM, 15 lat temu
Silnik 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Rok produkcji 2007
Nissan Navara III Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Bezpieczeństwo. Opisywana Navara to już druga sztuka. Pierwszą z salonu odebrała moja Żona i dwa kilometry dalej (wiem, takie rzeczy dzieją się tylko w filmach) przywaliła w nią ciężarówka z węglem. Kierowca zasnął. Samochód był tak zmasakrowany, że trzeba było ciąć karoserię. Zdaniem policji, gdyby było to inne auto, z mniejszą ilością poduszek i kurtyn... Wiadomo. A tak Żona wyszła z wypadku prawie bez szwanku. Parę powierzchownych zadrapań od szkła, i cięcie na nodze spowodowane jakąś zabłąkaną blachą. W porównaniu z tym, co mogło się stać...
Ponieważ jestem skrajnie zawiedziony tym samochodem, powinienem dać najniższą ocenę. Ale nie zrobię tego z powodu, o którym piszę w komentarzach do "Co mnie zaskoczyło".
KATASTROFA. Twór francuskich inżynierów wytrzymał dokładnie 16 tys. kilometrów, po czym wywaliło zawory. Silnik do wymiany. Kiedyś, bo serwis nie był w stanie określić terminu naprawy. Samochód nie zdążył wyjechać w teren, zrobił dwie, dłuższe trasy.
Automat, więc trudno narzekać.
Na drodze w porządku. Nie wiem jak w terenie, bo Navara nie dała mi czasu na sprawdzenie.
Jak to w ciężarówce. Wysoko, wielkie lusterka.
Automat. Z przodu OK, za to z tyłu trochę duszno.
Jak wyżej: z przodu dużo miejsca, ale pasażerowie na tylnej kanapie zachwyceni nie byli.
Cicha nie jest, ale taki jej urok.
12,5 litrów ropy. Moim zdaniem, przy takiej masie, wielkość do przyjęcia. Szkoda, że odbywa się to kosztem wyżyłowanego silnika.
Samochód w grudniu zeszłego roku, w tej wersji, kosztował 153 tys. Wychodzi na to, że za każdy przejechany kilometr (nie licząc benzyny), zapłaciłem 9zł56gr. Taniej byłoby wynająć taksówkę. Albo mały śmigłowiec.
Trochę irytujących niedoróbek: brak zaślepki, nierówno przyklejony brzeg podsufitki, ślady korozji na krawędzi zderzaka... No i zupełne DNO: system nawigacji GPS. Przejaw wyjątkowej arogancji firmy Nissan/Renault. Brak sporej części dróg we wschodniej i środkowej Europie. Na Słowacji droga skończyła się natychmiast po zjeździe z autostrady na Bratysławę. U nas niewiele lepiej. Szkoda pieniędzy.
Nie chcę się powtarzać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW [l/100km]