Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

kloshart@poczta.fm, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2008
Nissan Note I Mikrovan 1.4 i 16V 88KM 65kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Generalnie jestem zadowolony jak za tą cene to autko dla mnie ok. zmieszczę rodzinę 2+1 i do tego znajdę miejsce do parkowania w mieście. póki co nie zawodne, benzynkę pali, ale musi, jak każde auto.
POwyzej 120km/h jest głośno. muszę przyznać że moc do masy ma sie gorzej niz w przypadku seicento 1,1. No ale to jest auto miejskie i nie wyscigowe:)
bez rewelacji. Gdy jest zimno biegi cięzko wchodzą ale po rozgrzaniu jest ok. wsteczny nie zawsze chce wspólpraocwać za pierwszym razem. trzeba ponownie wcisnąć sprzęgło i wtedy juz wchodzi. drążek skrzni biegów drga gdy zaczynamy lub kończymy hamowac silnikiem ale podobno to nie wada.
dla mnie ok. większe koła niz w moim poprzednim samochodzie, mnie czuję nierówności. rudnie wyjechać pod górę po lodzie niż moim poprzednim wozidłem. tłucze się tylne zawieszenie.
tu jest bardzo dobrze. siedzi sie troche wyżej, wiekie lusterka. widac prawie antene na dachu. wypukłe przednie swiatła pokazują gabaryt auta.
dosyc ok. wszystko pod reką.
bardzo szybko sie nagrzewa ale tez szybko paruja szyby. gdyby nie klima byłoby ciężko ją odparować.
mam 190cm i nie mam problemu. nawet nie odsuwam makymalnie siedzenia. pasazerowie z tyłu moga sobie przesuwać swoja kanape.
silnik mały i słaby jak na dalekie trasy dlatego powyżej 120km/h robi się głośno. na wlnych obrotach czasem się zasatnoawaim czy właczyłem silnik.
bvez rewelacji. przy jeździe po mieści weźmie do 8 litrów na setke. a trasie w lato zszedłem do 6,2 ale przy jeździe 90km/h na 5 biegu. ewidentnie jechałem na wynik.:)
jak na moja potrzeby to dobry stosunek.
auto było rejestrowane w 2008 w grudniu i od tametj pory miałem tylko drgania w kierownicy (poluzowana pokrywa klaksonu). plastiki na zimnie troszke czasem trzeszczą. trzeba mocno trzasnąc maską bagaznika żeby się zamknęła. na chłodzie przy ruszaniu słychać trzaski ale jeszcze nie wiem od czego. zadna z tych rzeczy nie rzutuje na prowadzenie.
poważnych brak. ale poczekamy jeszcze ze 2 lata. o powaznych usterkach notów można poczytać na forum club nissan.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,9