Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

siemensol, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Nissan Note I Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia, pojemnosc wnetrza w stosunku do rozmiarow auta oraz przyjemnosc z jazdy
Autko dla niektorych nie najpiekniejsze ale jak dla nas jest super. uwielbiam go ja i uwielbia go zona. Jest wyjatkowe z wygladu rzadko sie psuje komfortowo moze nim podrozowac do 4 osob a troche mniej komfortowo 5. Jak na rozmiar z zewnatrz ma ogrom miejsca w srodku chyba ze ktos ma jakies przerosniete wymagania od tej klasy autka. Prowadzi sie bardzo sympatycznie i przyjemnie. Oswietlenie i widocznosc auta jest bezbledne i to bez zadnych niepotrzebnych ksenonow. Dla mnie to autko jestjednym z najlepiej zaprojektowanych aut w historii.
Silnik pracuje przyjemnie cicho jest to auto zrywne tylko na wysokich obrotach jest dosc glosny/
NIe czuc zmiany biegow chyba ze przy redukcji. Jak na autko nie sportowe jest ok
Bardzo przyjemnie sie prowadzi. Jest pewny w zakretach. Jak to moja zona mowi \'prowadzi sie jak rower\' czyli przyjemnie i z latwoscia
Super swiatla jakich nie spotkalem w zadnym innym z moich poprzednich aut. Dobra widocznosci na wszystkie strony i przyjemna wysoka pozycja za kierownica/
dostep do wszystkich wazniejszych przyrzadow bez problemu. wszystko pod reka i ogrom przydatnych schowkow. Np pod siedzeniem pasazera i kieszonka ktora albo ogrzewa wode albo scladza po wlaczeniu klimatyzacji.
Ogrzewanie dziala juz po 3 do 5 minut od wlaczenia auta. Jest wystarczajace. Dobrze odparowuje szyby. Jedyne co mnie irytuje to to ze podczas gdy dmuchawa jest ustawiona na szyby tylko lub szyby i nogi to Klima sie wlacza automatycznie i trzeba ja wylaczac
Przestrzeni jestt pod dostatkiem. nawet przy odsunietych fotelach do tylu na max pasazerowie z tylu beda mogli swobodnie wsiasc nawet gdy maja dosc dlugie nogi. Tymbardziej ze tylna kanape rowniez mozna przesuwac by zwiekszyc lub zmniejszyc bagaznik. Minimum 400 litrow jak sie dobrze orientuje. Dla mnie i zony narazie wystarcza. Przewiezlismy ostatnio nim 65 kwadratowych metrow laminatu bez problemu po nzlozeniu siedzen a wczoraj trzy drzwiowa szafe oczywiscie spakowana ale boxy dlugie na 185cm po rozlozeniu przedniego siedzenia dodatkowo i nawet sie jescze zona zmiescila hehe.
Wz\\aleznosci od szybkosci bym powiedzial moglo by byc duzo leprze ale jesli komus za malo to zawsze moze sobie sam wyciszyc dodatkowo :) Mi tam wystarczy. Powyzej 100 zaczyna byc dosc glosno ale tak jak go uzywam glownie w miescie to jest dobrze.
i tutaj bym powiedzial ze moglo by byc duzo lepiej. Autko jest w automacie i naprawde delikatnie jezdzac po miescie ok 8 litrow wezmie. najnizej sie udalo zejsc na trasie do ok 6.5 litrow z predkoscia do 130 kilometrow. teraz gdy jest zima nie chce zejsc ponizej 9.5. co prawda jest to jazda mieszana i dosc czesto z zimnego silnika 14 kilometrow i znow stop...
Ja kupowalem autko 5 letnie i jak za taki wiek zaplacilem niewiele wiec dla mnie stosunek jakosci do ceny jest idealny i bez zastanowienia kupilbym taki samochod jeszcze raz i kolejny i kolejny.
nie chce go przechwalic ale jak do tej pory to takie w miare podstawowe rzecz. Bolaczka modelu jest przeciekajace 3 swiatlo stopu lub tylna szyba (drobiazg) Twarde plastiki ale nie trzeszcza takze nie jest zle.
ok 100tys mozliwosc wymiany sprezyn z przodu tak jak u mnie strzelila i dosc ciezko je wymienic gdyz wejscie na klucz u gory amortyzatora koroduje i nie idzie go przytrzymac zeby odkrecic. Jesli sie wiec robi to w serwisie powiedza wam ze trzeba wymienic amorki bo je poprostu odpiluja. Moj mechanik sobie poradzil a serwisow w Anglii nie uznaje bo biora kase a nie robia nic... Jeszcze jedna z takich malych czestych usterek to piszczace hamulce. u mnie zacial sie zacisk wiec je wymienilem na regenerowane i sprawuja sie dobrze ale mysle ze dobrze jest zainwestowac w tarcze hamulcowe leprzej jakosci poniewaz standardowe slabo sobie radza i moga sie po pwenym czasie wykrzywic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,9