Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Note I Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały silnik 1.6 ale przy chętnie wchodzi na obroty i pozwala na dynamiczne przyspieszanie nawet na niższych obrotach.
Zawieszenie : Przednie zawieszenie to kpina - delikatne - auto powinno jeździc wyłącznie po równej drodze
Układ elektryczny : Problem z komputerem odpowiedzialnym za komfort - czasem nie składają się np. lusterka...
Ciekawe, autko - nie duże na zewnątrz, ale obszerne w środku
Bardzo dobry silnik - żwawy, pozwala na dynamiczną jazdę i w miarę rozsądne zużycie paliwa
Bardzo dobra skrzynia biegów, biegi wchodzą precyzyjnie i szybko zapewniając dobrą dynamikę
Auto prowadzi się dobrze, ale ze względu na ciężki przód na śliskiej nawierzchni wymaga ciągłej kontroli
Wysoka pozycja za kierownicą, duże powierzchnie okien - widać wszystko zarówno z przodu jak i z tyłu
Też nie mam nic do zarzucenia, auto jest dobrze skonfigurowane i łatwe w obsłudze
Ogrzewanie i chłodzenie działa prawidłowo
Z tyłu duży komfort dla nóg - auto ma duży rozstaw osi jak na takiego mikrusa, oczywiście wygodnie siedzą dwie osoby z tyłu - trzeciej będzie ciasno
Jak na tę klasę to jest tak jak być powinno
Nie są wysokie, części stosunkowo nie drogie - zamienniki z Micry i niektórych modeli Reanult
Jak za tę cenę (auto kupiłem nowe w pełnej wersji) to nie mam nic do zarzucenia.
czasami zacina się komputer sterujący lusterkami i automatycznym otwieraniem okien, jest też problem z oświetleniem panelu klimatyzacji - padło i nie wiem czemu (co więcej potrafi czasem się włączyć) - nie są to bezpieczniki
Tu jest słabo - zawieszenie delikatne, a szkoda bo auto poradzi sobie nawet w słabym terenie (wysokie zawieszenie). z przodu cały czas mi coś stuka :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,7