Ocena kierowcy - Nissan Primera I Hatchback

Vmark, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Nissan Primera I Hatchback 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : W gazie, eksploatacja jest samą przyjemnością dla portfela. W zimie niezawodne - nie jak diesle - których to się trochę w zimie zawsze naciagam, bo nie chcą odpalić.
Karoseria : Progi przy tylnych kołach i błotniki w tym miejscu lubią rdzewieć
Układ elektryczny : Przepalająca się płytka oporowa dmuchawy - jak się dobrze naprawi to więcej nie ma problemu.
Super autko do jeżdżenia zarówno na co dzień jak i na wakacje. Duże przestronne. Ja mam piękny wiśniowy metalik - i jak go ładnie wymyję, to lepiej wygląda niż niejedno nowe auto. Sylwetka chyba się nigdy nie opatrzy - przód ma fajne wąskie reflektory.
Nie ma czego zarzucić, ładnie \"ciągnie\" na niższych biegach, a i w trasie nie ma czego się wstydzić.
Nie jest super idealnie i mięciutko, ale biegi wchodzą bez zgrzytów i oporów. Jedynie wsteczny czasami nie wejdzie i trzeba go \"na dwa razy\" wrzucać.
Duże, długie auto - to i na naszych drogach nie mam problemu. Jedynie odnoszę wrażenie, że tył jest ciut przyciężkawy i przez to przód jest zbyt mało dociążony. Ale może to kwestia tylnych amortyzatorów. Bardzo fajnie się trzyma w zakrętach.
Nie mam najmniejszego problemu.
Jedyny minus, to włącznik od elektrycznych szyb - od strony pasażera- jest tylko na drzwiach i jak kierowca chce ich użyć to musi się \"wychylić\" w ich stronę by sięgnąć.
Nie mam zastrzeżeń. Dość szybko się nagrzewa, latem nawet bez klimy dobrze schładza. Zdarzają się usterki płytki oporowej dmuchawy - ale można to łatwo naprawić.
Duże, pojemne auto - komfort jest super. A te miękkie siedzenia - niejeden ich zazdrości - i nie mam problemu w zakrętach.
Mogło by być ciut lepiej, ale to porównanie z nowszymi autami.
Auto w gazie. Przy mojej ciężkiej nodze po mieście 10l. W trasie 7l - więc czego więcej chcieć. Rozrząd na łańcuchu - więc nie ma jednego z droższych wydatków. Nie ma problemu w pracy na gazie jak i na benzynie ( a nie wszystkie silniki da się ustawić by na tym i na tym dobrze chodziły).
Super tanie w utrzymaniu, dobrze wygląda i niezawodne, brak elektroniki to tylko plus.
Albo nie występują, albo nie zwraca się na nie uwagi
Auto raz mi odmówiło posłuszeństwa - trzeba było wyczyścić aparat zapłonowy - więc przyjmuję, że w każdym aucie mogło się to zdarzyć.
Nissan Primera I Hatchback