Ocena kierowcy - Nissan Primera I Hatchback

dobii, 13 lat temu
Silnik 2.0 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Nissan Primera I Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Raczej nic, aż tak by pisać o tym popisałem już wyżej. A do tego czy bym jeszcze raz kupił to tak ale nowe bo z dobrym mechanikem to 14lat chyba by był luzik, a w tym stanie co kupiłem to nie kupiłbym go, wygląd ładny mechanika kiszka myślę, że do tego bardziej się przyczynił mechanik u innego właściciela.
Silnik : nierówna praca
Zawieszenie : drążek i końc. drążka to mi 3x wymieniali w roku, a od kupna prawie całe zawiesz wyminiłem
Przeniesienie napędu : poślizgowy pojazd duża moc mały ciężar, a w zimę problemy przez różnicówkę
najbardziej uciążliwe to ciągłe reperacje tak jakby 14 lat nic nie robili dopiero ja :( ewentualnie tanie części pakowali i na pewno był kiepski mechanik, do napraw ciężko się dostać samemu gdziekolwiek zatem tylko warsztat i kasa oraz kierownica za nisko.
Silnik pracuje nierówno
Bieg 2 zgrzyta, wsteczny czasami trzeba przytrzymać puszczając sprzęgło, aby wszedł do końca
?
W środkowym lusterku widać krótko za samochodem tak jakby za wysoko było umieszczone, skręcając w lewo ciężko jest dojrzeć, że pieszy wchodzi na pasy przez róg miedzy szybą przednią a boczną, chociaż może i w każdym tak jest muszę wychylić się do przodu albo do lewej szyby
kierownica jest za nisko, mam na maxa w górę i wsiadając kolanami się wadzi w innych autach tego nie odczuwałem
jest awaryjna, ale może te 14lat robi swoje, natomiast najbardziej mnie cieszy szybkość rozgrzania.
nie mam zastrzeżeń, ale dobrze bo zawsze może być lepiej
w nowszych jest ciszej, zbytnio też nie powiem bo głośno słucham muzyki :D
przegląd 162PLN z gazem, miasto do 13-14L trasa 9,5-11, części nie są tanie, naprawy cenią tak jak w większości aut czyli dają ceny standardowe.
Myślę, że jak bym kupił od sprzedawcy a nie handlarza to cena przyzwoita by była.
podświetlenie przycisków szwankuje oraz raz się zacięła ta suwnica (ciepło/zimno) od ogrzewania oraz niezabardzo zamek od klapy łapie.
jak bym nie naprawiał przed awarią to pewnie bym co i raz był ściągany holem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

11,6