Ocena kierowcy - Nissan Primera I Hatchback

Rok produkcji 1994
Nissan Primera I Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w środku
Zawieszenie : Piszczące tuleje wahaczy z przodu i z tyłu
Przeniesienie napędu : Szarpiąca skrzynia biegów
Na początku chciałbym zaznaczyć iż auto kupiłem w złym stanie technicznym. Była to najlepiej wyposażona wersja SLX , z m.in tempomatem , pełną elektryką , szyberdachem etc. brakowało tylko klimatyzacji oraz podgrzewanych siedzeń. Z początku dawało frajdę z jazdy mimo uszkodzonej skrzyni jednak późniejsze usterki i \'rozklekowanie\' auta sprawiło że tylko nadawało się na złom. Nie polecam nawet jak dają za darmo.
Silnik pracuje bardzo głośno , klekocze jak diesel. Mimo wycieków spod głowicy oraz klawiatury między wymianami dolewałem może z pół szklanki oleju także myślę iż z wymienionymi uszczelkami nic by nie brał. Paliwożerny i nie nadający się do gazu. Palił bez problemu nawet gdy temp. na zewnątrz dochodziła do -25.
Posiadałem skrzynię automatyczną 3 biegową plus nadbieg. Szarpała i \"stukała\" już od samego początku , wymiana oleju na wiele się nie zdała. Ślizgające się sprzęgło powodowało iż auto nie miało mocy i nie nabierało prędkości od ok.3000obr. Musiałem lekko dawkować gaz aby się powoli rozpędzał - najszybciej dało się 140. Zdecydowanie za mało jak na tą pojemność silnika. Fakt faktem , mimo usterek skrzynia nie gubiła biegów.
Plus za pewność prowadzenia dzięki szerokości nadwozia oraz wielowahaczowemu zawieszeniu , które niestety nie należało do trwałych. Bardzo duży promień skrętu jak na tą klasę auta.
Bez zastrzeżeń.
Przełączniki intuicyjne rozmieszczone , duża możliwość regulacji fotela kierowcy.
Czasami parowały szyby ale nie było tragedii. Brak filtra kabinowego przez co auto wciągało wszelakie brudy do środka.
Z przodu bardzo wygodnie , ilość miejsca wystarczająca nawet dla sporej osoby. Natomiast z tyłu średnio , zwłaszcza jak miały podróżować trzy osoby.
Głośny silnik , tłuczące się oraz piszczące zawieszenie i ogólnie słabe wyciszenie dawało się we znaki. Powyżej 100kmh tragedia.
Paliło jak smok a mocy nie miało ! Zapewne wina skrzyni i ślizgającego się sprzęgła , jednak wydaje mi się iż silnik i tak swoje musiał spalić. Miałem zainstalowaną najzwyklejszą instalację gazową (gaźnikową) jak do poloneza. Spalanie podaje w lpg. Na benzynie palił ok. 5l mniej
Zdecydowanie są lepsze (i mniej awaryjne) auta od Primery w tej cenie.
Z pierdołami nie było problemu. Padł tylko czujnik otwarcia drzwi od strony kierowcy.
Cieknące uszczelki na silniku , kołotanie łańcucha rozrządu , uszkodzona skrzynia biegów , piszczące tuleje teflonowe na wahaczach , padnięty czujnik ABS.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

16,7