Ocena kierowcy - Nissan Primera I Sedan

DAX, 13 lat temu
Rok produkcji 1996
Nissan Primera I Sedan 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania.
Ogólnie autko super, można się czepiać szczegółów ale po co. Najważniejsze dla mnie: ekonomia, niezawodność i ergonomia są na 6. Całokształt oceniam na 5+ jeśli nie na 6.
Silnik się świetnie sprawuje. Pracuje równo, nie jest bardzo elastyczny ale wystarczająco mocny żeby osiągnąć nawet ponad 190km/h.
Pracuje bez zarzutów. Przełożenia są nieco dłuższe niż innych samochodach z silnikami 1.6, lecz jak dla mnie to jest tylko na plus bo mniej pali a 90KM radzi sobie bezproblemowo.
Jest dość trwały i precyzyjny. Zawieszenie jest dość twarde ale autko jest ogólnie wygodne. Jedyne co wyminiałem w zawieszeniu to 2 łaczniki stabilizatorów z tyłu. Zmieniłem na orginalne japońskie (koszt 90zł), zrobiłem ponad 30tys.km i są dalej jak nowe.
Widoczność jest bardzo dobra, auto jest dość przestronne.
To bardzo ergonomiczne autko. Duży bagażnik i wygodne fotele. Jest poprostu idealne. I jeszcze ten bezobsługowy łańcuch rozrządu.
Wentylacja jest dobra. Może ogrzewanie troche niewyrabia przy -20C, ale ogólnie jest ok.
Auto jest dość przestronne. Miejsca jest wystarczająco dużo. Jeździ się wygodnie nawet w długich trasach.
To jest autko z lat 90-tych i swoje już przejechało także wyciszenia się nieczepiam. Troszkę górny wachacz z lewej strony skrzypi, ale da się wytrzymać.
W mieście średnio 9,5 lpg poza miastem od 7,8 do 8,2 lpg. W sumie większość spraw można samodzielnie naprawić bo budowa autka nie jest skomplikowana. Ceny części nie są wysokie. Ekonomiczność na 5+.
Dobre autko za niewielkie pieniądze.
Niezauważyłem żadnych problemów z drobiazgami no chyba ze z kontrolką benzyny (nie włącza sie lampka rezerwy), ale pozatym to nie ma. No może delikatna rdza na tylnych nadkolach, ale są już zabezpieczone abizolem i założone nadkola plastikowe także myślę, że niebędzie z tym problemów.
Poważne usterki niewystąpiły. Myślę że to też jest kwestia dbania o autko. Spokojna jazda, od czasu do czasu troszkę mocniejsze wciśnięcie na pedał (od 3,5 do 4,5tys. obrotów na autostradzie) w celu delikatnego \"przedmuchania\" silnika, wtedy naprawdę czuje się moc tych 90 koników i samochód zachowuje dynamikę nawet przy jeździe na niskich obrotach. Niezawodność na 6.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,1