Ocena kierowcy - Nissan Primera I Sedan

opszyns, 16 lat temu
Rok produkcji 1991
Nissan Primera I Sedan 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd auta po 18 latach jest nowoczesny i ładniejszy niż następne modele P11 i P12 które mi się nie podobają.
Karoseria : ale ma już 18 lat i ma prawo do małego ogniska rdzy
Zawieszenie : nasze drogi ( standartowe wymiany gumy stabiliz. itp
Układ elektryczny : w moim jest ok
Lubię swoje auto i myślę o kupnie młodszego z klimatyzacją :-) Innego nie chcem. Tylko Primera.
Nie trzeba do niego zaglądać (tylko w celu wymiany oleju i dolania płynu do spryskiwaczy) Silnik jest jak żyleta , mimo że ma już 18 lat , nie bierze oleju bez problemy możemy jechać z prędkością 170 km/h max Na trzecim biegu można go wykręcić do 130 km/h
Ocena dobra ale tylko za precyzję. Problemy z wrzucaniem wstecznego nie zawsze ale zdarza się. I gdy auto jedzie ciężko wchodzi 1 bieg to czasami wkurza.reszta ok.
Wszystko działa dobrze nie mam się do czego przyczepić.
Widoczność bardzo dobra , duże lusterka.
Nie mam klimatyzacji wiec latem w upałach można za przeproszeniem zdechnąć. Zimą też ale z gorąca :-) Szybko robi się ciepło za to duży plus.Wentylacja działa dobrze jednak przydał by się jakiś filtr pyłkowy ale to w autach z klimą. Przy obiegiem zamkniętym jadąc w piachu i kurzu wszystko leci do środka. Ocena przeciętna.
Jest bardzo dużo miejsca. Na uwagę zasługuje duży bagażnik ale dużych i długich przedmiotów to nie kombi ale dla 4 osobowej rodziny część załadunkowa w zupełności starczy
Od 4 tyś obrotów troszkę wyje w środku ale przy normalnej jeździe jest cicho.
To zależy od kierowcy ja mam ciężką nogę wiec trochę pali. Ale bez wciskania pali 9 do 10 litrów w mieście.
Japończyk składany w Anglii (już takich nie robią). Teraz wszystko składają w Chinach. Wartość ok 6 tyś zł lepszego nie znajdziecie.
Raz wysiadł główni bezpiecznik ale raczej przez trzy lata to nie jest poważna usterka, naprawa 80 zł podczas jazdy nocą wysiadł oświetlenie całego auta oprócz świateł przednich i silnika który jest jak zwykle niezawodny i dojechałem do domu. :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,8