Lista ocen Nissan Primera II Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW 1996-2002 (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex_PL
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
dwa razy wymieniane wachacze górne (pierwsze 555 wytrzymały 15 tys - koszt 120- 150 sztuka i troche pracy), problemy z wymiana szpilek piasty z winy wulkanizatora (taki kupiłem ),zacina sie tylna wycieraczka (taki kupiłem), czasem niezawsze załącza sie odrazu ogrzewanie tylej szyby (taki kupiłem), wymiana tulejek rozrusznika - październik 2011 koszt 3 pln i troche pracy, padł aparat zapłonowy - listopad 2011 (i to moze zaboleć koszt nieznany)
~Łukasz/Warszawa
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Tutaj trochę gorzej. Zawieszenie padło poważnie pod naporem polskich dróg. Padło na tyle poważnie, że tylko ASO Nissan mogło to naprawić. Koszt(3400 zł)... Poza tym eksploatacja((wymiana zużytych tarcz hamulcowych(przód/tył + klocki) oraz kompletnego sprzęgła(już rzecz jasna nie w ASO Nissan)) - koszt 1500 zł z robocizną(trochę poszukiwania, ale bardzo opłacalne te poszukiwania) 1000 pln w kieszeni w stosunku do tego co oferował np Autoserv...
~norfred
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
a tu już sie zepsuło: 1. górne wachacze szt. 2 x 2 x 150= 600 PLN 2. tuleje dolnego wahacza ok 100 (za wszystkie) 3. drążki stabilizatora 140 pln 4. aparat zapłonowy 300 pln 5. no i standardowo lew pół oś 350 pln :-) 6. i drążek stabilizatora 70 pln (uszkodony przez urwaną półośkę).... tyle się zepsuło przez 4 lata jazdy i pzrejachaniu przezemnie 65 tys.
~Damin.se
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
z papierow jakie mam to w roku 2007 podczas przeglondu mial 2 wady: slabe tylne chamulce i konicowy tlumnik przerdzewialy.  wienc pop. wlasicicel wymienil: 4 tarcze,klocki P/T, 2 zaciski tyl. i wydech od katalizatora. teraz auto mam jak igla
~Łukasz Wawa
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Póki co nic - standardowe wymiany zrobiłem przy sprowadzeniu: -klocki -sworzeń - lewy przód -oponki - 4xletnie, 4xzimowe -filtry, olej, płyny eksploat. -amortyzatory tył(kompletna padaka była, ale własciciel woził nim zboże...Jak to Niemcy:-)
~snd8
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
od pukac nie zauwazylem i nie chce zauwazac gdyz jest w pozadku. moze to ten urok japonczykow chodz wiadomo nawet i tutaj moze sie trafic zaniedbany i wybrakowany egzemplarz...
~floyd@aol.pl
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
2 razy unieruchomiony 1. pęknięta półoś, 2. -20C nie dało się uruchomić, przebicie na rozruszniku po konserwacji i czyszczeniu (130 PLN) problem ustąpił.
~lukas
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
problem a ABS-em - jestem na etapie odkrywania przyczyny, ale komputer pokazał, że czujniki są raczej OK.
~maciek
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Wymienilem caly wydech. Do zrobienia czeka zawieszenie przednie i czujnik ABS (chyba sie nie doczeka).
~jeremy
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Systematycznie do wymiany prawy wachacz, oprócz tego żadnych usterek pomimo ostrej jazdy
Nissan Primera II Hatchback