Lista ocen Nissan Primera II Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW 1996-2002 (35) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~snd8
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Zrywny chodz moglby byc nie co mocniejszy i dynamiczny aczkolwiek nie wypada on tak najgozej jak nie ktorzy twierdza. Na pewno silnik pracuje bardzo kulturalnie bez falujacych obrotow i jest bardzo cichy na jalowym biegu jakby wogole samochod nie byl zapalony. Podobnie jak w almerze. Typowy japonczyk lubiacy wysokie obroty...
~lukas
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Nie mam większych zastrzeżeń. Silnik praktycznie bezobsługowy, wystarczy regularnie zmieniać olej i filtry. Czasami jest problem z szarpnięciami pomiędzy 3800 a 4000 obrotów, ale wystarczy mocniej wcisnąć pedał gazu. Generalnie, jak to japończyk, buja się powyżej 4000 obrotów. Silnik nie bierze oleju, czysty.
~floyd@aol.pl
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Jak na niewielką pojemność oraz dość dużą masę silnik radzi sobie całkiem sprawnie. Niestety amatorów ruszania z piskiem muszę rozczarować nie ten silnik :) Po prawie 200kkm bezawaryjny. Słychać rozrząd ale spece mówią że tu nie ma na razie problemu.
~Łukasz/Warszawa
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Generalnie jak na swój przebieg dobrze. Trzeba go kręcić na wysokie obroty, żeby wykrzesać max moment obrotowy. Z 4 osobami i włączoną klimą, zapomnij o spokojnym wyprzedzaniu - stresujące na maxa. Kolejny musi być z lepszą elastycznością "w trasie".
~marek
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Silnik- właściwie bez poważniejszych usterek, odpala w największe mrozy -30 za pierwszym, gdzie sąsiad nowym autem nie daje rady. Jadać nie bałem się, że mnie zawiedzie. Na trasie troche za mało KM do wyprzedzania, ale generalnie Ok.
~maciek
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Silnik na 4. Nie da sie nim szalec, ale w koncu to tylko 1.6 a auto jest dosc ciezkie. Wystarcza do codziennej jazdy, po miescie a i na autostradzie daje sobie rade - przy 120-130 km/h jest jeszcze czym przyspieszyc.
~dark123
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Kultura pracy ładna. Silnik cichutki, ale niestety żeby poczuć moc trzeba wejść na obroty. Bez tego nie ma żwawszej jazdy. Jednak ja nie wymagałem tego, żeby to był sportowy silnik więc się nie zawiodłem.
~norfred
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
tu ogólnie jest ok. żadnych wycieków i brania oleju, jednak słabiutki strasznie do ok 2500 obw/min. Motor lubi wysokie obroty a o niestete na zużycie Pb/LPG się przekłada..
~mOmO
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Czasami mnie zaskakiwal swoimi osiagami... Czasem cos z niego strzelilo Czasem poszly swiece (wymienialem dwa razy w przeciagu 6 miesiecy) Czasem wyskoczyla fajka sama z siebie ...
~yorey
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Silnik pozwala na sprawne poruszanie się autem, ale przy dynamicznym sposobie jazdy ewidentnie brakuje mu mocy, zwłaszcza poniżej 4.500 obrotów.
Nissan Primera II Hatchback