Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

paw_111, 12 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Nissan Primera II Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie sądziłem, że skrzynia CVT tak fajnie będzie współpracować z silnikiem 2.0 140KM. Jest naprawdę super.
Jest to samochód, który nigdy w przeciągu ponad 3 lat mnie nie zawiódł. Silnik i skrzynia sprawują się naprawdę bardzo fajnie. Jak ktoś szuka samochodu nie psującego się, dosyć ekonomicznego i przede wszystkim komfortowego to naprawdę jako z racji tego iż długo go użytkuję, szczerze polecam.
Silnik jest malina. Elastyczny a jeszcze do tego bardzo fajnie brzmiący. Już mam ten samochód ponad 3 lata, zrobiłem na nim ponad 60 tys km i powiem, że silnik jest naprawdę bezawaryjny.
Posiadam skrzynię CVT. Są różne opinie, że muli, że nie jedzie. A ja jako użytkownik tego autka powiem, że nie jest to sportowa skrzynia ale nie miałem nigdy problemu z wyprzedzaniem czy z nagłym przyspieszeniem. Zawsze samochód jechał tak jak ja tego chciałem. Ta skrzynia to przede wszystkim komfort nie do opisania. Trzeba się przejechać i samemu ocenić. Opinie wielu mechaników: Silnik i skrzynia nie do zdarcia. Sam się obawiałem tego automatu ale teraz powiem szczerze, że nie ma czego. Coś co jest dobre zawsze będzie długo i dobrze służyło.
Powiem szczerze, że jak się jedzie Primerą to nie czuć, że się jedzie dużym samochodem. Trzyma się w zakrętach świetnie. Oczywiście to nie jest bolid, jednak ja jeszcze nie nigdy nie miałem problemu z żadnym zakrętem, a bywało czasami, że w innym samochodzie bym tego nie zrobił. Także wg mnie świetnie.
Lusterka ogromne i bardzo praktyczne. Słupki nie zasłaniają widoczności. Lusterko wsteczne też bez zarzutów. Cofanie z racji tego, że nie jest to mini samochodzik to kwestia przyzwyczajenia ale tragedii nie ma.
Wszystko pod ręką. Proste w obsłudze. Do niektórych przełączników się trzeba troszeczkę przyzwyczaić. Nic dodać nic ująć
Klimatyzacja automatyczna działa dobrze a nawet bardzo dobrze. Nie miałem z nią nigdy problemu. Dosyć szybko się nagrzewa w zimie.
Tutaj to jest po prostu wyśmienicie. Z tyłu spokojnie mogą jechać 3 osoby i nie będą siedziały na sobie. Przód to czysty komfort. Bagażnik jest potężny i ustawny. A z zewnątrz się nie wydaje taki pojemny ten samochodzik.
Jeżeli chodzi o głośność to jest dobrze. Primera nie jest jakoś super wyciszona ale na autostradzie można śmiało rozmawiać nie krzycząc do siebie. Za to przy przyspieszaniu bardzo fajnie słychać silnik.
Większość jazdy odbywam na LPG. Powiem szczerze iż myślałem z 2.0 z automatem będzie palił jak smok. Ale nie koniecznie. miasto 13-14 l LPG, trasa 9-10 LPG. A powiem szczerze, że nie lubię się wlec.
Primera jest samochodem bardzo komfortowym z zarazem tanim. Ja dałem za nią 17 tys zł. Dołożyłem LPG i tyle. Teraz już są sporo tańsze to i dobrze bo można za fajne pieniądze kupić duży, komfortowy i tani w eksploatacji samochód.
Jeżeli chodzi o drobiazgi to kompletnie NIC
Niewiem czy mogę wymianę wahaczy górnych zaliczyć do poważnych usterek ponieważ nie zawsze jeżdżę po wyremontowanych drogach dlatego też wymiana tego elementu następuje po około 50-60 tys km. Ale nie jest to droga część. Koszt bardzo dobrego wahacza to około 200zł za szt. To jest raczej normalny element do wymieniania w samochodzie z wielowahaczem. Ale nic poza tym się nie wymienia. Ale zawsze sprawdzam czy jest coś do wymieniania bo lubię jak samochód jeździ bez stuków i puków.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

10,8