Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

tomaszek, 13 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Nissan Primera II Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Auto prezentuje się całkiem przyzwoicie.Całokształt psują angielscy mechanicy-tępaki do kwadratu.Co roku na przeglądzie stwierdzają zardzewiałe rurki układu hamulcowego.Na szczęście korzystam z ich usług tylko do wymiany oleju i filtrów i przeglądu
Jeżdże tym autem w Anglii od ponad 3 lat.Jedyny problem jaki wyniknął (przyznaje, że z mojej winy)to padł akumulator.Nie jezdziłem nim przez 2 miesiące i nie rozłączyłem klemy-moja wina. Dwukrotnie byłem nim w polsce bez najmniejszych problemów tam i z powrotem.Dynamika nie zachwyca (ale tego nie oczekiwałem po dieslu.Mocno załadowany zdawał sie widziec wzniesienie przede mna.Ponad 140/h już czuc że silnik sie wysila.
Dla mnie OK, można sie przyzwyczaić
Bardzo sobie cenie w tym aucie (jak i w każdym innym) wspomaganie kierownicy
To hatchback wiec nie ma problemu z \"wyczuciem\" gdzie tylny zderzak, choc zwykle patrze w zewnętrzne lusterka
Dla mnie wystarczające choć na trase Anglia-Polska fotele mogłyby byc wygodniejsze.Jeżdżę głównie sam więc nie mam uwag od pasażerów( nawet mnie nie obchodza)
Tutaj troche słabo, dmuchawa ustawiona na maxa pracuje dość głośno ale mało wydajnie
Opisałem w \"Ergonomia\"
Diesla zawsze słychać , dobrze , że nie trzęsie:)
Jak na diesla to jestem rozczarowany, nigdy nie zszedlem poniżej 8l/100km.Mercedes 190D spalił mi na trasie z 4 pasażerami 5,5/100

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

8,7