Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

pawelbednarek3@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Nissan Primera II Kombi 2.0 16V 131KM 96kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : w sumie to wszystko.wczesniej jezdzilem vw i teraz widze duuuza różnice miedzy autami niemieckimi a japoncami.nie moge tez zlego slowa powiedziec o poprzednim aucie bo spisywało sie naprawde dobrze,ale nissan to inna bajka
jak dla mnie bomba.super samochodzik,bardzo ładny i zgrabny kształt auta.jesli mamy bezwypadkowe i zadbane autko to bedzie jezdzic i jezdzic...
silnik jest naprawde dobry.mocy jest pod dostatkiem i zagladam pod maske tylko zeby nalac plynu do spryskiwaczy.moje autko chodzi na gazie i sprawuje sie nawet dobrze,ale jak to w polsce kantuja na kazdym kroku i jakos gazu jest po prostu do dupy co czasami czuc pod noga.auto nie zbiera sie tak jak powinno i wyraznie skacze jego spalanie nawet do 11-12 litrow w jezdzie mieszanej.poza tym silnik jest znakomity.problemy z zapalaniem??w zyciu!!na pewno nie w nissanie
skrzynia biegów jest ok i nie mam sie do czego doczepic.biegi wskakuja bez problemu
zawieszenie jest dosyc glosne,ale na tym gownie w polsce co nazywamy drogami to wcale sie nie dziwie.zeczywiscie koncówki drazków,swoznie wahaczy,czy inne polonczenia metalowo gumowe wyrabiaja sie szybko.ja srednio raz do roku musze je wymieniac i radze tylko na oryginalne.nie uwazam,zeby byly to drogie czesci.w porownaniu z audi z tego samego rocznika to mozna sie za glowe zlapac.nissan wypada o niebo lepiej.uwazam,ze zawieszenie jest naprawde dobre,ale daje tylko 4 bo jest troszke za glosne
dla mnie bomba.bardzo duzo jezdze z przyczepką i cofanie na lusterka nie stanowi problemu.jak dla mnie to jest bardzo dobrze
jest to dosyc duze rodzinne autko. 130 koni potrzebuje pic i nie ma co tu wypisywac,ze sa autka oszczedniejsze.nissan nadrabia to bezawaryjnoscia!!wizyty w warsztatach to zadkosc a w serwisach to tylko na przegląd
jest nawet dobrze.autko szybko sie nagrzewa a wydajnosc dmuchawy jest wystarczajaca.na 4 nastawie jest troche glosne,ale zadko sie jej uzywa.mniejsze w zupełnosci wystarczaja.sporym plusikiem byla klima,ale niestety przetarła mi sie rurka i nie moge dostac nowej.odpada serwis bo cenia sobie 1000 zl!!!!na szrotach jest mnóstwo takich,ale od silnika 1.6 a ta nie pasuje.
dla mnie bomba.niemieckie auta musza gonic japonczyków pod wzgledem wykonczenia i stylizacji.oczywiscie jest to kwestja gustu i nie moge tu wypisywac,ze jest najlepsze,ale mnie sie podoba.niestety moje autko mialo wypadek i troche trzeszczy tapicerka co czasami jest wkurzajace,ale nie jest to wina fabryki tylko kierowcy bo sie wpakowal do rowu:)miejsca jest dosyc duzo.mam 180 wzrostu i bez problemu moge jezdzic z tylu czy z boku kierowcy.najwiekszy minus to bardzo niskie siedzenie pasażera.wysiadaanie z niego jest po prostu tragiczne a niestety nie posiada regulacji jak fotel kierowcy
auto jak kazde inne w pewnym przedziale obrotów jest glosne.nie jest to jakies wycie czy cos takiego,ale jest wyraznie wieksze niz przy mniejszych predkosciach.nie oceniam tego zle bo wedłóg mnie karzdy samochud tak ma.a jesli chodzi o nissana to jest calkiem dobrze.ja daje 4
praktycznie od samego poczatku jezdzilem na gazie i nie wiem ile autko pali benzyny.najmniejsze zuzycie na trasie mialem 8.8-9 litrów przy naprawde szybkiej jezdzie.dodam ze zatankowalem super gazu na schelu.najwiecej spalil mi 14 L w jezdzie wkolo komina i wdodatku z przyczepka.srednie zuzycie jest na poziomie 10 litrów. Jesli chodzi o ceny napraw to na pewno nie jest to tragedia.oczywiscie sa czesci drogie,ale to takie które zadko sie psuja.normalne czesci eksploatacyjne sa na przystepnym poziomie.dodam,ze nie serwisuje auta,tylko wszystko naprawiam u znajomego mechanika i czesci kopuje samemu po rozeznaniu w kilku sklepach.tak jest o wiele taniej i mam pewnosc,ze jest to zrobione na cacy!ogolnie powazniejszych napraw nie mialem.tylko to co trzeba
wedłog mnie to jest to!!!vw passat czy audi a 4 nigdy nie dogonia japonczyków.sa to auta tak przereklamowane,ze szkoda gadac.placi sie za marke a niestety nie idzie to w parze z bezawaryjnoscia.
pod tym wzgledem rewelacja
awaria klimy.przetarła sie rurka i wylecial freon.poza tym zupelnie nic.tylko wymiana klocków,olej,filtry itp

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 131KM 96kW [l/100km]

12,5