Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Dago19, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Nissan Primera II Kombi 2.0 16V 131KM 96kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma mocny i naprawdę elastyczny silnik, spalanie zazwyczaj nie przekracza 10L / 100km (gazu). Nawet przy sportowym sposobie jazdy
Z autem nie dzieje się nic, jak z typowym Japońcem. Trzeba o niego dbać i wymieniać części zużywające się naturalnie. Jest duże, wygodne, mocne i ekonomiczne w użytkowaniu. Super współpracuje z instalacją gazową.
Bez zarzutów. Kultura pracy ok, bardzo dobre przyspieszenie
Bez zarzutów
Bardzo dobrze się prowadzi
Widoczność wstecz mogła by być lepsza
Wszystko jest ok, podłokietnik, deska rozdzielcza... można wygodnie usiąść i cieszyć się jazdą. Osobiście trochę przeszkadza mi brak uchwytu na napoje
Ogrzewanie na początku potrzebuje trochę czasu aby się rozgrzać. Climatronic rewelacja, tak samo podgrzewane fotele
Jak dla mnie idealnie
Przy dużej prędkości trzeba podgłaszać radio
silnik 2.0 potrzebuje trochę paliwa. Nie jest to niestety silnik bardzo ekonomiczny, jednak przy ekonomicznej jeździe potrafi bardzo mile zaskoczyć. Osobiście mam instalację gazową więc koszty paliwa są bardzo niskie :) Silnik na gazie pracuje bez zarzutów i pali dokładnie tyle samo co na benzynie!
Za nieduże pieniądze można kupić auto z pełnym wyposażeniem i naprawdę niezawodne. Po zainstalowaniu gazu jeździmy o połowę taniej.
Auto ma już 8 lat więc trzeba czasami coś wymienić. Z drobiazgów wymieniałem jak do tej pory tylko żarówki. Na razie nie trafiły mi się żadne denerwujące drobiazgi, auto jest dobrze wykonane...
Ponieważ bardzo dużo jeżdżę po Polsce więc jak do tej pory wymieniłem (normalne zużycie): klocki, amortyzatory, gumy od wachaczów. W samochodzie wymieniam tylko części ulegające naturalnemu zużyciu (głównie dzięki jakości naszych dróg)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,7