Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Chief, 19 lat temu
Silnik 2.0 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1998
Nissan Primera II Kombi 2.0 16V 131KM 96kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Trochę jestem zawiedziony Nissanem. Wszyscy moi znajomi zachwalali mi wyższość "japończyków" pod względem niezawodności w porównaniu z Fordem czy Oplem. Wcześniej miałem 4lata Forda Mondeo ´94 i wszystkie naprawy mogłem policzyć na palcach jednej ręki a zrobiłem nim 100tyś km.
Doskonale wkręca się na obroty mimo zamontowanego gazu
Na moje oko w miarę dobrze zestrojona. Czasem problemy z włączaniem wstecznego
Zbyt awaryjne zawieszenie, ale pewnie się prowadzi.
W kombi bez zarzutu.
Nie wiem Jak w innych modelach ale mi brakuje regulacji kierownicy przód-tył. Tylna kanapa to dramat dla pasażerów (za płytkie i za krótkie siedzisko)
Przy większej wilgotności ciągle zaparowane szyby boczne. Ale z klimatyzacją da się wytrzymać
Z przodu i w bagażniku naprawdę sporo miejsca. Jeżeli z przodu usiądą dwie nie zbyt wysokie osoby (ok. 180cm wzrostu) to pasażerowie muszą chować nogi do kieszeni bo zaczyna brakowaće miejsca.
Mogło by być ciszej, ale dza się wytrzymać
Przy pojemności 2000cm trudno mówić o ekonomii szczegulnie kiedy się jęździ w mieście, gdyby nie gaz chyba bym poszedł z torbami (w mieście benz. 9,5ltr, gaz 12ltr. trasa benz. 7-8ltr gaz 8-9ltr). Tak na prawdę serwis autoryzowany omijam szerokim łukiem kiedy chciałem naprawić alternator. Za regulator napięcia krzykneli 1280zł, gdzie nowy alternator kosztuje ok 750zł (czy to nie jest chore?). Ceny części zamięnnych do nissana np. w JC są przystępne dla przeciętnych zjadaczy chleba tylko trzeba mieć sprawdzony warsztat.
Cena za tę markę jest wygórowana o jakieś 10%. Jakość moim zdaniem nie jest lepsza od przeciętnej znanej mi z Fordów (miałem Mondeo 1.8 i Fiestę XR2, jęździłem nimi 8lat).
Mam go półtora roku (zrobiłem 40000km) i jak na ten czas, rocznik i przebiag (171000km) moim zdaniem to sporo: osłony przegubów, przeguby, sprzęgło, zamek klapy tylnej, alternator, akumulator, zwarcia w alarmie powodujące rozładowanie akumulatora (alarm montowany w ASO), częste blokowanie się alarmu, sworznie ramion wycieraczek, amortyzatory wszystkie, wachacz górny, ogrzewanie lewego lusterka, popękane przewody gumowe (wycieki płynu chłodzącego).
Samochód jes bezwypadkowy i nie malowany, a wychodzi rdza !!!!! Reszta jak na razie chyba się nie sypie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,7