Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

karol, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2000
Nissan Primera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : nie spodziewałem się ze w takiej limuzynie może być taki łatwy silnik w serwisowaniu i a co lepsze sporo rzeczy można samemu zrobić i części wcale nie są takie drogie choć czasami ciężko je zdobyć
Układ hamulcowy : zaciski od hamulca recznego
całokształt oceniam na dobry bo jest naprawdę nie wiele rzeczy do których mógłbym się doczepić do niego. POLECAM TEN SAMOCHODZIK.
silnik według mnie jest oparty na bardzo prostej konstrukcji ze względu na dostępność i przestrzeń jaka w nim panuje.
nie jest zła el też rewelacji nie ma, choć problemów technicznych z nią nie miałem jeszcze to mam wrażenie że będzie trzeba do niej zerknąć ze względy na nieczyste wskakiwanie niektórych biegów
jak dla mnie bardzo dobry, super trzyma się drogi jak na jego bardzo miękkie zawieszenie co niestety na nasze drogi się zbytnio nie nadaje:(
jak dla mnie bardzo dobra mimo że samochód ma dosyć długa maskę to dobrze widać co do tyłu też nie mam zastrzeżeń choć ubolewam ze w moim modelu nie mam wycieraczki na tylnej szybie no ale mówi się trudno.
krótko mówiąc samochód do miasto to niej bo mimo ze sporego baku to spalanie w mieście mnie czasami przeraża i wole się przesiąść na rowerek, ale jeśli chodzi o większe trasy to nie mogę mieć zastrzeżeń większych bo nie pali wiele jak na tak spory samochód.
co do tego nie mam zastrzeżeń bo szybko w zimę mi się grzeje, a w lato jak klimę włączam to długo nie muszę czekać by poczuć zimny powiew z nawiewów.
kupując go nie spodziewałem się ze jest w nim tyle przestrzeni dla kierowcy i pasażerów, jadać nim czyje się jak na fotelu w domu zarówno z przodu jak i z tyłu.
w tym rewelacji nie ma bo sporo słychać jadać w nim a tym bardziej przy większych prędkościach i na zimowych oponach.
jeśli chodzi o spalanie to tak jak pisałem wcześniej to ten samochód nie nadaje się do miasta ale w trasę już jak na bardziej nie mogę mu nic zarzucić. Co do przeglądu to jak na razie przechodzę go bez problemów i większych usterek nie znajdują mi w samochodzie. A co do napraw to wielu ludzi mówi ze samochody z łańcuszkami rozrządu są lepsze i tu się zgadzam ale na pewno nie tańsze jak przychodzi do wymiany rozrządu bo jest to jednak spora inwestycja która nie dawno poczyniłem i nie żałuje bo samochodzik od razu inaczej chodzi, kolejną rzecz z którą się trochę pomęczyłem to zaciski od hamulca ręcznego a tak ogólnie to nie mam zastrzeżeń co do napraw i cen części co do tego samochodu.
śmiało mogę powiedzieć ze cena tego samochodu jest według mnie trochę zaniżona bo wiele ludzi nie docenia tego samochodu i jego walorów bo mógłby śmiało konkurować ten samochodzik z taki samochodami jak: ford focus,honda civic, opel astra II generacji itd. choć niestety wielu ludzi nie docenia tego samochodu bo można go kupić za małe pieniądze w bardzo dobrym wyposażaniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 114KM 84kW [l/100km]

7,7