Ocena kierowcy - Nissan Primera III Hatchback

MrFiday88, 2 miesiące temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2007
Nissan Primera III Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : full wyposażenie za nie duże pieniądze
Zawieszenie : szybko się zużywa
Układ elektryczny : częsta awaria czujników wałka i wału
Wahałem się przed zakupem tego auta, ze względu na średnie opinie użytkowników tego modelu z silnikiem diesla od renault, ale cieszę się że nie posłuchałem bo według mojej subiektywnej oceny auto daje dużo radości z jazdy. w tej cenie nie ma na rynku lepszego auta z takim wyposażeniem jakie oferuje Primera P12. co prawda najbardziej awaryjne są czujniki wałka i wału i trzeba je wymieniać parami tej samej firmy i serii bo inaczej się nie widzą( teraz wożę komplet zawsze na zapas) trzeba również pilnować stanu oleju ze względu na małą miskę olejową. szybko zużywa się też zawieszenie ale to w japońcach norma. autem od zakupu zrobiłem 110 tys km było kilka razy we Włoszech, Niemczech oraz Szwecji i nigdy mnie nie zawiodło. jedyny minus to mało miejsca na tylnej kanapie przy dwóch fotelikach, kilka cm szerzej i było by idealnie
silnik ma dobre osiągi, w cyklu mieszanym pali około 9l benzyny, w trasie schodzi do 7/7,5l przy normalnej jeździe nie dziadkowej.
nie jest źle ale mogła by mieć dłuższe przełożenia, bo przy autostradowych prędkościach silnik wchodzi w okolice 4,5 tys obrotów
Szybko zużywają się elementy zawieszenia, po za tym dobrze się trzyma drogi nawet przy większych prędkościach. na ekspresówce test łosia zdał wzorowo
brak korozji, trzeba tylko pamiętać o konserwacji
jest dobrze
jest dobrze, fotel kierowcy wygodny i podgrzewany, dostęp do deski bezproblemowy. dobre nagłośnienie
klimatyzacja szybko schładza, w ziemie auto szybko się nagrzewa
przestrzeń z przodu bez zastrzeżeń, tylna kanap mogła by być trochę szersza bo przy dwóch fotelikach szczupła osoba ledwo się mieści
przy większej prędkości słychać szum
Części dobrej jakości nie przerażają ceną
super wyposażenie i wygoda za małe pieniądze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,4