Ocena kierowcy - Nissan Primera III Hatchback

artiq@gazeta.pl, 16 lat temu
Silnik 2.2 dCi 138KM 101kW
Rok produkcji 2003
Nissan Primera III Hatchback 2.2 dCi 138KM 101kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : wspomniany wyżej wahacz
Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem. Przede wszytkim cenię sobię nietuzinkowy wygląd hatchback´a (szczególnie w środku), znakomite osiągi silnika i przyzwoite spalanie. Bardzo dobrze gra firmowy CD-ek, a kamerka cofania pozwala na parkowanie tyłem niemal co do milimetra. Generalnie po zastanowieniu nie wiem na co mógłbym zamienić swoją Primerkę w przyszłości. Będę miał problem.
Świetna dynamika juz od 1,5 tys. obrotów. Znakomity z trasę, dobry na misto (pod warunkiem, że nie jesteś fanem szybkiego startu spod świateł). Średnie spalanie przy włączonej klimatyzacji i w 90% po Warszawie to 9 litrów (a nóżki lekkiej nie mam)
Jestem zadowolony, biegi wchodzą lekko i zawsze właściwe. Choć ostatnio testowałem Audi A4 i tam wchodzą "jak w masełko" (ale to już klasa premium)
Powinno być 3,5 gwiazdki, ponieważ czuć i słychać nierówności (choć to raczej wina polskiech dróg niż producenta samochodu). Po 40 tyś. musiałem wymienić prawy przedni wahacz po spotkaniu z dziurą. Ale w miarę twarde zawieszenie znakomicie sprawdza się przy szybkiej jeździe i na zakrętach (trzyma się drogi znakomicie). Ostatnio testowałem nową C5-tkę i tam zawieszenie na polskie dziury to bajka.
Do przodu znakomite (wieeelka szyba przednia), do tyłu kamerka cofania (znakomity "bajer") + świetne lusterka (mały minus to widoczność pod kątem w bok (grube słupki przednie)
Nie wiem skąd opinie o trudnej obsłudze komputera?! Dla mnie wszystko na miejscu i piękna deska z zegarami po środku.
Klima niestety jednostrefowa, ale grzeje gdy trzeba mróz i chłodzi gdy upał (choć przez dużą szybę środek nagrzewa się raczej mocno). Tu też C5 wydawało mi się wydajniejsze
Jestem dość "nikczemnego" wzrostu więc dla mnie suuuuper. A ponieważ jeździmy tylko z żoną, miejsca mamy pod dostatkiem
Odgłosy z zewnątrz izolowane są bardzo dobrze. Nie słychać klekotu silnika, na szczęście plastiki również cichutkie
jeżdżę w 90% po mieście. Spalanie jakie wskazuje komputer to 9,0 litra na 100km
Oczywiście zawsze może być taniej, ale to rzadko idzie w parze z jakością
Oprócz wymiany przedniego wahacza nie robiłem zupełnie nic (oczywiście nie licząc przeglądów). Problemów brak
Na sczęście nic (i lepiej odpukać)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 138KM 101kW [l/100km]

8,1