Ocena kierowcy - Nissan Primera III Kombi

Michał Warszawa, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Nissan Primera III Kombi 2.0 i 16V 140KM 103kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : W tym aucie można się zakochać. Polecam bardzo serdecznie. Jestem zadowolony i napewno polatam jeszcze tym autkiem parę lat.
Bardzo dobre auto. Ma swoje wady i zalety....ale wszystkie auta są takie.
Cichutki na wolnych obrotach i przy spokojnej jeździe. Ma pazur jeśli potrzeba. Mam 27 lat i powiem szczerze...mocy jest pod dostatkiem. Jeżdżę dynamicznie, jak trzeba wyprzedzić redukuję do 3 i zawsze zdążę. To auto nie do wyścigów i na nasze POLSKIE drogi. Wydaje mi się ze to najbardziej obtymalna moc!
Doskonała i bez awaryjna. 6 biegów robi swoje. Spokojnie na 6 można jechać 60km/h.
Na felgach 16 bardzo dobrze. Najlepszy stosunek do wyglądu auta i konfortu jazdy. 17 nie polecam.
Co tu gadać kamera cofania robi swoje. Mam auto z kratką, która podczas jazdy trochę ogranicza widoczność do tyłu, ale idzie się przyzwyczaić.
Wszystko na miejscu i pod ręką.
Parujące szyby podczas deszczu...trzeba zwiększyć nawiem na przednią szybę na max lub włączyć klimę. Ale nie jest to uciążliwe. Przy zaparowanych szybach jak się włącza klimę w kilka sekund wraca pełna widoczność.
Powiem tak.......PERFEKT!!! W tej klasie bez konkurencyjne auto. Z tyłu miejsca na nogi pod dostatkiem, niektóre auta klasy wyższej nie mają tyle miejsca. W porównaniu np. do VOLVO s60.....miejsca z tyłu jest dużo, dużo więcej i nikt mi tego nie zakwestionuje bo ojciec ma s60 i często tym autem jeżdżę.
Bardzo dobrze do 4tyś. obrotów, później jak silnik się wkręca na obroty jest trochę głośno.
Dla mnie bardzo dobrze. Każdy kupując samochód w dzisiejszych czasach liczy się ze wszystkim. Jeśli stać Cię na to auto to nie ma problemów. Spalanie na dobrym poziomie jak to 2,0. Kto chce żeby auto mało paliwo i nie zalerzy mu na osiągach niech kupi 1,6. Ceny przeglądów...hmmm...auto serwisuję w serwisie u przyjaciela. Nigdy nie oszczędzam na częściach. Kupując zamienniki dobieram zawsze te lepsze. Ostatnio wymieniałem klocki łączniki stabilizatorów i gumy wachacza. Klocki ok. 220zł. na przód i tył Japońskie. Można kupić za jakieś 160zł. 2 komplety...ale ile to pochodzi?? Łączniki Japońskie po 59zł. ale i są nawet po 30zł. (sztuka). Zawieszenie przednie nie należy do super trwałych, ale i tak w porównaniu do Passata dużo dużo taniej. Silnik na łańcuchu bezobsługowy. Oszczędzam na wymianie rozrządu! Mam Xenony. Przepaliła się żarówka (żarnik). Kupiłem przez allegro orginalny żarnik Philipsa o tych samych parametrach za bodajrze 170zł. W sklepie z narzutem chcieli ok. 300zł. Także jak dla mnie to cena rewelka.
Doskonała. W chwili obecnej za te pieniądze nie ma sobie równych. Konkurencja np. Avensis, Mazda 6, Honda Accord, Passat....są sporo droższe szczególnie japończyki.
NIe ma doskonałych aut. Przed cały czas eksploatacji z drobiazgów to tylko klamka przestała się odwierac od zewnątrz. Trzeba rozebrać i nasmarować sprężynę, która nie odbijała i wszystko gra. Żadnych części tylko robocizna. 30zł. dla mechanika i pół godzinki roboty. Poza tym nic!!!
NA tyle kilometrów bardzo dobrze. Nic poważnego sobie nie przypominam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

8,9