Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover +2 Facelifting

Brzoza, 10 lat temu
Rok produkcji 2010
Nissan Qashqai I Crossover +2 Facelifting  2.0 140KM 103kW od 2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Doskonała skrzynia biegów - bardzo, ale to bardzo lekko chodząca i precyzyjna. Rewelacja.
Dobry, solidny samochód z dwoma minusami: spalanie i zbyt słaby jak dla mnie silnik.
Elastyczny, dobrze wyważony silnik. Przy wciśniętym pedale gazu dość sensownie się zbiera - jak na gabaryty samochodu. Jednak jest niedosyt - szkoda, że nie ma w sprzedaży silników tak z 40km silniejszych.
Świetna skrzynia (przynajmniej w moim modelu). Leciutko, precyzyjnie, doskonale. Chyba najlepsza ze skrzyń z jakich korzystałem.
Bardzo precyzyjny, doskonale zachowujący się zarówno na równej drodze, jak i na sporych nierównościach. Mocna piątka.
Dobrze zaprojektowany kokpit. Moja żona czuje się w nim pewnie i wszystko widzi - a to najlepsza z rekomendacji :)
Bardzo, bardzo dobrze. Panele jasne, zrozumiałe, bez natłoku przycisków i funkcji. Mam wersję z dotykowym ekranem i sterowanie nawigacją, radiem, CD etc. świetnie rozwiązane. Malutki minus za gałkę zmiany napędu (4x4) - jest w takim miejscu, że przypadkowo, kładąc torbę na siedzeniu pasażera można ją przekręcić. Reszta bez zastrzeżeń.
Bardzo przeciętna. Klimatyzacja i wentylacja z przodu się nawet sprawdza, ale na tylnych fotelach jest po prostu słabo. Chyba najsłabsza część wyposażenia. Automatyka klimatyzacji też pozostawia wiele do życzenia.
Dużo, na prawdę dużo miejsca (szczególnie, że mam wersję +2, ale z pięcioma fotelami). Po prostu świetnie.
Czwórka oczywiście w aspekcie ceny i półki cenowej samochodu. Część świetnie spasowane, nic nie trzeszczy, wszystko ładnie działa. Jednak wyciszenie samego samochodu - przy wyższych prędkościach zaczyna kuleć. Jednak gdzie w tym kraju można na prawdę szybko pojeździć ?
Tutaj słabo. Na prawdę słabo. Ja notuję w mieście spore zużycie. Zbyt duże jak na nowy samochód.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Samochód wygląda na prawdę nieźle, sprawdza się wyśmienicie. Wszystkie dodatkowe gadżety, elektronika etc. jest na prawdę niezła, a cena dość umiarkowana.
Po trzech latach na prawdę nieźle. Kilka drobiazgów trzeba było wymienić (gałka skrzynki biegów, sterowanie szybami - coś się przycinało), ale wszystko na gwarancji zamieniono na nowe. Reszta działa i wygląda na prawdę nieźle. Nic się nie psuje (odpukać).
Poza wymianą pompy paliwa w drugim miesiącu użytkowania - to nic, absolutnie nic się nie dzieje, nie psuje i jest ok. Pompa paliwa była wymieniona na wezwanie serwisu - w serii, którą kupiłem poleciało ileś pomp i mi zapobiegawczo wymienili.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

9,6