Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover Facelifting

AK66, 9 lat temu
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Qashqai I Crossover Facelifting  1.6 117KM 86kW od 2009 - Oceń swoje auto
Jak na samochód za 64 000 zł. to uważam że to dobry wybór.
Uważam że jest bardzo ekonomiczny - wykazuje niedostatek mocy gdy fura załadowana jest na wakacje - no ale na wakacje jadę raz w roku i nie chcę by przez cały rok auto paliło jak paliwożerna 2 litrowa jednostka. Duży + za łańcuch rozrządu.
Miałem już auta w których płynniej wchodziły biegi - co prawda miałem też takie w których chodziły o wiele gorzej.
Nie straszne mu dziurawe, szutrowe i gruntowe drogi - 2 razy byłem nim pod Turecką granicą dałem mu popalić przez Bałkany ale się nie dał.
Szerokie przednie słupki nieco przysłaniają widok - no ale tak mają obecnie wszystkie nowe auta - Fiat 125p mojego taty miał wąskie słupki - no ale to było w poprzednim wieku
Kupiłem furę zakładając że 70 % to miasto a reszta to trasa - i fura sprawdza się przy wysokich miejskich krawężnikach. zimą na bocznych uliczkach Zakopanego a wiosną i jesienią na gruntowych drogach gdy jadę pogrilować nad wodę.
Zimą długo się rozgrzewa - auto stoi na dworze - mam do pracy 5 km i gdy mijam bramę zakładu to dopiero zaczyna na szybę dmuchać letnie powietrze - zamarznięta przednia szyba to największa wada tego samochodu - masz garaż to nie masz tego problemu. Manualna klima działa za to doskonale nawet na południu Europy.
Tyle miejsca jakie auto - S klasa to to nie jest - ja mam 1,75 zm i dla mnie jest OK .
Gdy na zewnątrz wieje wiatr to coś tam słychać jak świszczy - no ale czego można się spodziewać od fury za 64 000 zł.
Pali mniej od Fusiona 1,4 80 KM którego miałem wcześniej i mniej od malutkiej Alfy Mito mojej żoneczki.
Kosztował tyle co Golf 1,4 - a jest od niego bardziej uniwersalny.
Przepalona żarówka - to wszystko co przydarzyło się przez 5 lat
Brak jakichkolwiek problemów.