Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover Facelifting

Adam, 8 lat temu
Rok produkcji 2012
Nissan Qashqai I Crossover Facelifting  1.6 117KM 86kW od 2009 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie nigdy nie mialem tak młodego samochodu... Mimo wszystko brakuje mi wyciszenia głównie od silnika, lepszy był Citroen C5 z 2001 roku.. Mam porównanie też z Touranem w tdi, volvo xc60 raczej nie ma co porównywać.. Sam nie wiem czy kupiłbym takie auto jeszcze raz.. brakuje mi bagażnika i tego czegoś..
Autko kupiłem po rodzinie jako niespełna trzylatek. Nie bralem pod uwagę silnika i wyposażenia, tylko fakt bezwypadkowości i tego, że wiem od podszewki co to za samochód.
Silnik 1.6 niestety nie jest demonem jednak w zupełności wystarczy do normalnej jazdy z rodziną jak i dojazdy w 5 osob do pracy..
Skrzynia bez problemów, czasem nie chce wskoczyć wsteczny. Brakuje szóstki. Skrzynia jest manualna oczywiście - przy wyborze modelu na tej stronie samo wskazuje, że automat i nie można tego zmienić
Szerokie opony i średnia 18 cali jednak w koleinach robi swoje.. Czasem samochod jedzie po swojemu. Ogólnie dobrze trzyma sie drogi, przeswit pozwala na jazde w nierównym terenie i pokonywanie sporych krawężnikow
5 gwiazdek tylko przy 4 kamerach cofania o widoku 360 stopni. Bez kamer byloby ciężko wycofać. Wysokość powoduje, że przez tylną szybę nic nie widać
Wszystko pod ręką, klimatyzacja dwustrefowa prosta w obsłudze, navigacja dotykowa prosta, wszystko regulowane przyciskami w kierownicy (przydatna sprawa)
Ogólnie chłodzi i grzeje.. niestety ostatnio szybko parują szyby i ciężko jest odparować i nie używać klimy.. filtr wymieniony, nie wiem czemu tak
Dopóki autkiem korzystaliśmy w trójkę było dobrze. niestety bagażnik nie jest duży, przy lpg i kole zapasowym w bagażniku wiele już tam nie zmieścimy..Obecnie przy 4 osobach w tym jednym foteliku z isofixem jest ciasno, umieszczona baza i fotelik z isofixem za mną praktycznie uniemożliwiają mi bezpieczną i wygodną jazdę. Mimo wszystko pięc dorosłych chłopów na dojeździe do pracy 80 km daje rade
Mimo, że silnik jest cichutki to go mocno słychać.. Opływ powietrza dodatkowo wszystko potęguje.. niestety to przez gabaryty samochodu
Opróćz oleju póki co nie wydałem ani złotówki, części tanie (z tego co się orientowałem z ciekawości). Montaż LPG znacząco obniżył koszty podróży to śmiesznej kwoty 8 l x 1,6 zł = ;) Przy jeździe poza miastem mozna osiągnąc 7 litrów gazu jednak bardziej trzreba liczyc 8 - 8,5. Tyylko kilka razy z 300-400 km wyszlo mi 10 litrów - zima i tylko miasto na odcinku 4 km
Myśłę, że za te pieniądze mimo wszystko Nissan mógłby oferować ciutke więcej... Chyba "niestety" za dużo w nim z Renaulta
cisza i spokój. tylna szyba podnosi się jakoś bez życia
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]