Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover Facelifting

monkahead, 3 lata temu
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Qashqai I Crossover Facelifting  1.6 117KM 86kW od 2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe.
Inne : Absolutny brak usterek.
Samochód posiadam od 6 lat, przejechane prawie 100 tyś km, proszę przeczytać poszczególne opisy aby uzyskać pełny obraz oceny. Tutaj mogę nadmienić, iż samochód jest absolutnie bezawaryjny, bardzo dobry do miasta, jak również w trasę. Ocena dotyczy wersji TEKNA z ksenonami, bez kluczykowym dostępem oraz panoramicznym dachem, który dla mnie jest obowiązkowym wyposażeniem w tym pojeździe, wspaniale doświetla wnętrze oraz wpływa na komfort podróży.
Jeżeli szukasz kompletnie bezobsługowego oraz bezawaryjnego silnika polecam 1.6B 117KM. Jest bardzo cichy, bezobsługowy (łańcuch rozrządu), bezawaryjny. Serwis jest tani, jedynie wymiana oleju co 10-20tyś km oraz świec przy 100 tyś km (zrobiłem to we własnym zakresie wraz z adaptacją przepustnicy). Zalecam krótsze przeglądy niż te które podaje producent. Jedyny minus tego silnika to słabe przyspieszanie ale da się nim jechać bez problemu w 5 osób + box dachowy + pełny bagażnik na wakacje, spalanie z takiej trasy to max. 7,5l/100km. Minimalne spalanie to około 5,2l/100km przy jeździe 70km/h.
Bezobsługowa. Producent nie przewiduje wymiany oleju, jednak dla spokoju sumienia zrobiłem to przy 100 tyś. km, trzeba zwrócić uwagę na specyficzny olej z dodatkami dla mosiężnych synchronizatorów. Skrzynia biegów ta sama co w Renault Scenic 5B.
Prowadzi się bardzo dobrze, lepiej niż Mazda 3 Sport którą miałem wcześniej. Jest komfortowy, koła 19", a jednocześnie nie kładzie się na boki, nawet przy awaryjnym omijaniu przeszkód (test łosia). Świetnie sobie radzi w ruchu miejskim z pokonywaniem studzienek oraz krawężników.
Po 10 latach od produkcji brak oznak korozji, na białym lakierze nie widać rys.
Dobra, chodzi głównie o widoczność do tyłu ale pomaga kamera oraz czujniki parkowania.
Ergonomia jak to w japońskim samochodzie, słaba. Dziwne rozmieszczenie niektórych przycisków, schowki małe oraz nieprzemyślane, tutaj wzorem jest VAG.
Bardzo dobra, Nissan w 2007 roku chwalił się, że QQ miał najlepszy system wentylacji w swojej klasie. Jest cichy i dobrze się sprawdza, ma również specjalny nawiew na tylny rząd foteli.
Dostateczna ilość miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jeździmy wersją 5os. 2+3 na wakacje do Chorwacji i nie ma problemu z komfortem podczas jazdy.
Bardzo dobre. Silnika nie słychać po uruchomieniu, można rozmawiać bez problemu nawet przy 140km/h.
Wzorowa. Przez 6 lat użytkowania nie zepsuło się absolutnie nic. Wymieniłem jedynie tarcze i klocki (przód/tył) oraz olej + filtry.
Wzorowa. Samochód jest w TOP3 w rankingu bezawaryjności, zaraz za Hondą Civic UFO. Bardzo dobrze trzyma cenę, utrata wartości po 6 latach (zakup jako 4 latek) około 32%.
Wzorowa, ABSOLUTNIE nic się nie popsuło.
Wzorowa, ABSOLUTNIE nic się nie popsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

7,1