Ocena kierowcy - Nissan Sentra VI

Konkak, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 135KM 99kW
Rok produkcji 2007
Nissan Sentra VI 2.0 i 16V 135KM 99kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Broniłem sie długo przed automatem, w tym wypadku zadziałał stosunek ceny do rocznika i klasy. Za te pieniądze nie da sie kupić młodego auta z małym przebiegiem w tej klasie, dlatego skusiłem sie na automat i jestem super pozytywnie zaskoczony, Skrzynia CTV sprawuje sie wyśmienicie. Nastepny też bedzie ze skrzynią atomatyczną o ile bedzie dobry stosunek ceny do reszty :)
Auto z rynku amerykańskiego, ale stosunek ceny do jakości wyśmienity. Kupiłem jako 2-latka za 37tys. z przebiegiem 9tys mil. Samochodzik jak nowy, jaki inny w tej klasie mógłbym za tyle kupić ?
Mocny i elastyczny
Trudno mi porównać, bo to pierwszy automat, ale to CTV i zbiera sie zdecydowanie lepiej niż inne wcześniej testowane. Nie ma problemu ze zmianą biegów przy wyprzedzaniu/przyspieszaniu. Silnik wchodzi na obroty w zależności od dynamiki nacisku na pedał gazu i odrazu dostosowuje biegi, nie zmieniaich już później tylko ciągnie na obrotach do czasu odpuszczenia gazu.
Bardzo stabilny w zakrętach, choć troszkę twardszy w porównaniu do Toyoty Avensis 2001
W czasie jazdy dobra, a w czasie parkowania trzeba wyczuć długość pojazdu, bo niezbyt widać szczególnie tył auta.
Wszystko pod reką bez zastrzeżeń
Klima działa znakomicie, nie wieje zbyt silnie i jest wrażenie jakby nie działała sprawnie, ale jak sie otworzy dzwi to dopiero jest efekt, poprostu działa tak jak powinna nie wieje zimnem, a obniża temperaturę. Ogrzewanie też bez problemów, choć przydałyby sie podgrzewane lusterka.
Duży i ustawny bagażnik jak na sedana, choć troszkę trudniejszy jego załadunek ze względu na mniejszy otwór niż w liftbeku jaki miałem dotychczas.
Wystarczające, a nawet lepsze, przy spokojnej jeździe nie słychać silnika, przy szybszych bardziej słychać opływające powietrze, no chyba że sie dynamicznie przyspiesza i silnik wchodzi na wysokie obroty wtedy jest słyszalny wyraźnie.
Średnie podaję przy jeżdzie na gazie w jeździe mieszanej, przy jeżdzie na benzynie można śmiało odjąc po okolo 1,5-2 l/100km Na benzynie przy oszczednej jeździe osignąłem wynik 39 mil/galon co daje po przeliczeniu 6,02 l/100km. Średnio bywało około 34-35 mil/galon co daje 6,7-6,9 l/100km, przy dwu litrowym silniku to chyba nieżle, oczywiście jak sie ostro depnie to i zużycie wzrasta i to szybko, przy 130 na autostradzie wychodziło okolo 26 mil/galon, czyli okolo 9 l/100km.
Trudno bedzie znaleść lepszy stosunek :)
Narazie nie mam sie do czego przyczepić.
Nic sie jeszcze nie zepsuło i oby tak dalej :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 135KM 99kW [l/100km]

8,8