Lista ocen Nissan Sunny B12 (61) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kiero@awf.gda.pl
Sedan 1.6 i 4x4 73KM 54kW
Na trasie nie przekraczając 120 km/h (przeciętnie 90 km/h) samochód pali ok 6.5 litra na sto (jazda wylacznie na 4 biegu, bo piątka mi się zepsuła). Na miescie ok 8-9 litrów na sto a w zimie jeszcze więcej nawet 11. Jeżeli się nie korzysta z firmowych serwisów to przegląd we własnum zakresie z wymianą oleju, filtru oleju i powietrza kosztuje mnie 120 zł. Przykładowe naprawy: amortyzatory gazowe tył (para)+ wymiana 700 zł, przegóby przód...
~zax99@o2.pl
Coupe 1.6 i 12V 90KM 66kW
Jak zapewniał sprzedawca autko miało palić max 10 litrów LPG po mieście. Mi wypada około 13-14. Trasy po 10 kilometrów. Na trasie spada do 7-8 przy szybkiej jeździe. Ceny napraw niskie nie są ale nie ma tragedii. Wymiana wszystkich gum zawieszenia kosztowała 400 zł.
~maciejka
Coupe 1.6 GTI 16V 110KM 81kW
Rewelka 6,5 trasa miasto do 12. Srednio wychodzi ok 8,5-10l. Naprawy praktycznie zadne... klocki, tarcze tanie... ATE LUCAS koszt ok. 80zl za kpl klockow, tarcze sztuka ok 100zl.. nie wymienia sie tch ostatnich jednak zbyt czesto. koszt wymiany olejow i filtrow to ok 200zl
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.7 D 54KM 40kW
tu juz dobrze - ba nawet bardzo dobrze - nie pamietam ile dokładnie palił - po prostu lałem i jeździłem - do szkoły miałem 2 km - nie chciało mi sie chodzić pieszo więc jeździłem przy czym nie przekraczałem 6 litrów zimą w mieście!!!
~Marcin
Hatchback 1.4 LX 75KM 55kW
silnik jest naprawdę bardzo dynamiczny, więc jak przycisnę to trochę pali. NIGDY GAZU DO JAPOŃCZYKA!!! ogólnie ze wszystkich opini wynika, że jeśli ktoś jeździ na gazie, bardzo nisko ocenia swój samochód, coś się wiecznie psuje.
~Użytkownik samochodu od 21 lat.
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Zużycie paliwa jest bardzo niskie.Przy spokojnej jeździe na trasie zużycie spada poniżej 5 litrów.W mieście pali ok. 6 litrów.Wszystkie naprawy od lat wykonuję sam bo robię to bardzo dobrze i jest to najtańszy sposób.
~domciatko@wp.pl
Coupe 1.6 GTI 16V 110KM 81kW
paliwo, dosc sporo bierze, naprawy przez zawieszenie tez troche kasy zabieraja, no i wulkanizacja (felgi przy tych dziurach juz sie mocno pokrzywily i czesto opony sie zeslizguja przy dziurach)
~srooba@gazeta.pl
Coupe 1.6 i 12V 90KM 66kW
w zimie pali mi 10-11 litrow, teraz (czyli na wiosne) zszedl do 9-9,5 l/100 km. mam nadzieje ze w lato bedzie jeszcze mniej. no ale w zasadzie jezdze tylko po miescie, dluzszej trasy jeszcze nim nie zaliczylem
~krisk
Hatchback 1.7 D 54KM 40kW
częsci używane trudno dostępne, nowe bardzo drogie, chłodnica nowa 435zł po rabacie:( ale używane amortyzatory i tym podobne w miare tanie, ale rzadko trzeba coś wymieniać
~qsiu@wp.pl
Hatchback 1.8 GTI 16V 125KM 92kW
jak mu sie cisnie tyle pali. przy delikatnej jezdzie na trasie potrafi zejsc do 8l, podczas ostrej jazdy podejrzewam ze bierze i z ponad 15! drogie oryginalne czesci..