Ocena kierowcy - Nissan Sunny B12 Sedan

Silnik 1.7 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1988
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Sunny B12 Sedan 1.7 D 54KM 40kW 1986-1989 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjna jednostka Nissana. Jeździłby nawet na oleju z Biedronki. Zrobie nim pewnie jeszcze drugie tyle km.
Silnik : uszczelka pod głowica-naprawa tylko 150 zł
Najlepsze auto jakie miałem. Szkoda, że już takich aut się nie produkuje. Gdybym tylko miał okazję kupiłbym ten sam samochód tylko nowy, zamiast jakiś sprowadzanych używek z zachodu ze skręconymi licznikami. Ogólne wrażenie psuje niestety rdza, która już poważnie atakuje szczególnie progi. Trzeba będzie się wziąć za remont blach.
Silnik w mojej ocenie dobry. W pełni zasłużona 4. Nie dałem 5, bo prawdę mówiąc auto ma już swoje lata, a i trochę więcej mocy by się przydało. Poza tym bez zarzutów.
Bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą lekko i bez haczenia.
Niestety nie ma wspomagania, nie te lata ale mimo to kołem kierownicy obraca się w miarę lekko. Nawet skromnej postury poradzi sobie bez problemów.
Nie ma piątki, bo wiadomo jak to jest w sedanie. Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra, ale do tyłu mogłaby być lepsza.
Wszystko na swoim miejscu. Sam wszystko obsługuję z zamkniętymi oczami. Malutkim minusem jest zbyt niskie umiejscowienie radia.
Wnętrze nawet w największe mrozy nagrzewa się w kilka minut. Czasami aż trzeba się rozebrać. Z wentylacją jest nie gorzej.
Z przodu dużo miejsca. Mam 185 cm i mieszczę się bez najmniejszego problemu. Nad głową także sporo miejsca. Z tyłu mogłoby być lepiej.
Do 100 km/h można swobodnie rozmawiać. Powyżej hałas staje się dokuczliwy, ale tak czy inaczej rzadko przekraczam tę granicę.
Bardzo ekonomiczne auto-nie trzeba nic więcej dodawać.
Zapłaciłem tylko 5 tysięcy, a mam je już od 6 lat. Bardzo udany zakup.
Czasami coś tam się zepsuje, ale to drobiazgi.
Jedyną poważniejszą usterką była pęknięta uszczelka pod głowicą. To wszystko, auto nigdy nie stanęło na drodze. Dużo zasług w tym ma były właściciel, który miał samochód od nowości i bardzo o niego dbał. Ja również rocznie robię tylko 5-7 tyś, dlatego auto ma tak niski (autentyczny) przebieg.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 54KM 40kW [l/100km]

5,9