Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Hatchback

XXX, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Nissan Sunny B13 Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Chodzi lepiej niż w niejednym znacznie nowszym aucie.
Karoseria : rdzewieje
Inne : nawiew
Auto niepozorne (nie jest zbyt piękny ale na starego też nie wygląda), bezawaryjne (poza drobnostkami) i tanie w utrzymaniu.
+ przy niskich obrotach prawie go nie słychać - przy wyższych zaczyna warczeć - niefachowo zamontowana instalacja spowodowała spadek mocy (Vmax=140km/h). + odpala zawsze
+ skrzynia byłaby świetna - gdyby nie wsteczny (czasem trzeba wysprzęglić drugi raz i dopiero wtedy wchodzi) - 16 letni olej w skrzyni przy zimnym silniku przestaje sobie radzić (2 lekko haczy)
+ mały promień skrętu + dobrze trzyma się drogi - bardzo podatny na boczne podmuchy wiatru + dobre hamulce - podwozie jest niskie i łatwo nim o coś przyhaczyć
- poprzedni właściciel poobijał przy parkowaniu cały tył
+ wszystko na swoim miejscu - twarde fotele (przy pierwszej dłuższej trasie myślałem że mi d*pa odpadnie) ale szybko się do nich przyzwyczaiłem + duże możliwości regulacji fotela kierowcy
+ szybko się nagrzewa + przy nawiewie na max mam w kabinie huragan - w większości aut pada 1 (a czasem też 2 i 3) bieg nawiewu (przy pomocy lutownicy można to szybko naprawić) - zacina się sterowanie temperaturą i nawiewami
+ przód - tył (mało miejsca na nogi, przy 3 osobach na kanapie jest ścisk) + bagażnik
- szału nie ma
+ pali od 7 - do 11 litrów lpg/100km
W kategorii do 3 tysięcy nie ma żadnej konkurencji (no może jakiegoś swojego japońskiego kuzyna).
- poprzepalane żaróweczki - wymieniłem teleskopy klapy bagażnika (stare nawet nie potrafiły utrzymać jej gdy była już podniesiona) - problemy z nawiewem - karoseria podatna na rdzę
+ wymieniłem tylko opony, amortyzatory i tłumik (ale to normalne zużycie a nie poważne usterki)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

9,3