Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Hatchback

Paweł J., 10 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Nissan Sunny B13 Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : dużo różnych, drobnych defektów związanych z elektryką
Karoseria : trochę ognisk korozji, ale auto ma swoje lata
Samochód kupiłem za marne pieniądze, aby mieć czym dojeżdżać na studia. Moim kryterium było, żeby samochód był tani w utrzymaniu i w miarę możliwości bezawaryjny, a Sunny moim zdaniem spełnia oba warunki doskonale. Przebieg, który podałem jest orientacyjny, bo jestem doskonale świadom tego, że poprzedni właściciel kręcił licznik (kupiłem auto w 2012 z rzekomym przebiegiem 170 000, podczas, gdy w dokumentach samochodu była informacja, że w 2004 został sprowadzony do PL z przebiegiem 180 000, więc mam podstawy nie ufać wskazaniom licznika :D)
Posiadam najsłabszą wersję silnikową sunny 1.4 75KM i moim zdaniem w zupełności wystarcza do tego samochodu. Spalanie gazu utrzymuję na poziomie 10 litrów średnio, a na trasie udaje się zejść do ok 8,5l. Myślę, że gdyby chciało mi się lepiej wyregulować instalację, to mogłoby być jeszcze lepiej.
Moim zdaniem bardzo dobrze, choć czasem bywają problemy z wrzuceniem wstecznego, albo jedynki, choć od auta z takim przebiegiem nie wymagam cudów.
Ogólnie w porządku, prowadzi się pewnie, choć przyzwyczajony do komfortu Citroena, czuję pewien niedosyt
Brak większych zastrzeżeń
Pięknie grzeje już po przejechaniu ok 2km, nawet w ostrą zimę, nie ma co narzekać
Posiadam wersję 3d, bo przy zakupie myślałem, że w zupełności mi wystarczy, jednak uświadamiam sobie, jak się myliłem :) nawet będąc singlem, tak jak ja, uciążliwe jest pakowanie choćby zakupów na tylną kanapę, a jeśli chcę kogoś zabrać z tyłu, to już nie mogą te osoby liczyć na zbyt wiele miejsca.
Moim zdaniem bardzo dobre, silnika na wolnych obrotach właściwie nie słychać, co mnie mocno zaskoczyło, bo nie tego się spodziewałem po 20 letnim samochodzie. Tylko przy wyższych prędkościach dość głośny szum opływającego powietrza, choć bez dramatów.
Moim zdaniem doskonale - niskie spalanie, tanie części, mała awaryjność, nawet w takim wieku. Czego chcieć więcej?
Tu również doskonale, choć zdecydowanie brakuje mi wyposażenia - mój egzemplarz posiada jedynie wspomaganie i centralny zamek z wyposażenia dodatkowego. Ale cóż, za takie pieniądze cieszę się, że mam dach nad głową :)
zdarzają się małe problemy z elektryką (centralny zamek, przełączniki wycieraczek, itp.), ale wszystko w miarę tanio daje się naprawić
Nie stwierdziłem w czasie użytkowania

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

9,8