Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Kombi

Leszek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Nissan Sunny B13 Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Samochód łącznie z instalacją kosztował 12 tyś. Wyposażenie - pełna elektryka. Wygląd - lepiej wewnątrz. Porównując do Golfa II, którego miałem poprzednio to różnica w cenie odzwierciedla stan faktyczny (sprzedałem go za 4,5 tyś - za tanio :-) i to jeszcze z instalacją LPG). Golf barał olej jak szalony w nissanie jak wlałem pod kreseczkę tak jest nadal.
Powyżej 3,5 tyś bardzo przyjemnie.
W zimie haczy przy wrzucaniu 2 biegu.
Jak po szynach.
Kombi - jeżeli bez bagażu to super.
Mam 184 cm - prawe kolano niestety zawadza :-)
Nie poparzymy się przy włączonym ogrzewaniu (w moim ex Golfie II zdecydowanie cieplej). W zimie trzeba przejechać te 1,5 km żeby poczuć ciepełko.
Mam na tylnej kanapie 2 foteliki i jak 2,5 letni syn ma humory to kopie mnie po plecach, roczny jeszcze nie dosięga. Bagażnik (kombi) ok.
Powyżej 3 tyś dość głośno. Do 120 km/h przyjemnie.
Mam instalację LPG sekwencyjną BRC. Poprzednią II generacji musieli wymontować bo działy się cuda - nieporozumienie. Wszystkie tankowania zapisuję. Trasy zawsze to ok. 40%miato+60%trasa (ale co to za trasa na Śląsku). Spalanie: 7,3÷10,2 l/100km - bardzo dużo zależy od stacji. Średnia z 20 tankowań (prz instalacji sekwencyjnej)to 8,8 l/100 km. Na instalacji II generacji spalał nawet do 13 l/100 km.
Nietety ostatnio siadł spryskiwacz tylnej szyby i nietety nie jest to bezpiecznik. Auto ma 12 lat a poza tym działa wszystko łącznie z sygnalizacją dźwiękową włączonych świateł.
Przejechałem na razie 20 tyś i odpukać.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,9