Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Sedan

jur84@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Nissan Sunny B13 Sedan 1.4 i 16V 75KM 55kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba silnik jest w nim najlepszy: bardzo dynamiczny, niezawodny, i w miarę mało pali.
Przeniesienie napędu : Z mojej winy przeciążyłem sprzęgło i coś się w nim zepsuło.
Układ elektryczny : Dmuchawa nie działa na wszystkich biegach. Ale w 30min można to naprawić samemu.
Rewelacyjny silnik, zawieszenie, absolutna niezawodność, i nienajgorsze spalanie. W porównaniu z konkurentami to auto jest naprawdę najlepsze! Następne auto kupię oczywiście made in Japan!
Jak na Nissana przystało silnik to prawdziwa rewelacja, na co dzień rzadko wciska się pedał gazu bardziej niż 1/3. Ale jeśli trzeba to bardzo szybko wkręca się na wysokie obroty i wtedy potrafi zdziałać cuda przy wyprzedzaniu:)
Skrzynia działa bardzo dobrze, biegi wchodzą lekko, nic nie haczy itp. Dałem jedną ocenę niżej bo sprzęgło jest dość delikatne (tzn i tak wytrzymuje 150tys km, ale przy ciągnięciu przyczepy i innym mocnym przeciążeniu można coś uszkodzić)
Rewelacja! Nissan ma sportową przeszłość, co widać po Sunny. Auto ma niski punkt ciężkości i jest szerokie, przez co dobrze prowadzi się w zakrętach. Do tego zawieszenie jest twarde i świetnie trzyma się drogi, naprawdę ciężko wprowadzić go w poślizg.
Szyby są bardzo duże, więc widoczność do przodu i tyłu jest bardzo dobra. Jedynie tylne szerokie słupki trochę to ograniczają ale mnie to nie przeszkadza.
Wszystko jest na swoim miejscu, bardzo czytelne i proste w obsłudze. Materiały wnętrza w porównaniu z innymi autami są o klasę lepsze - plastiki są ładne i trwałe, a dużo powierzchni jest obszytych materiałem przez co wnętrze jest bardzo przytulne:) Fotele są wygodne, mają bardzo dobre trzymanie boczne, a ten od kierowcy regulację wysokości siedziska z przodu i z tyłu.
Jest dobrze, ale czasem mógłby szybciej odparować szyby albo szybciej się nagrzać. PS. Jeśli w waszym Sunny nie działa wam dmuchawa na wszystkich biegach, to zamiast jechać na warsztat, wyjmijcie schowek pasażera, znajdźcie 2 śrubki, odkręćcie, wyjmijcie płytkę sterowania dmuchawą i zwyczajnie zlutujcie 2 przepalone kostki. Będzie działać:)
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu trochę gorzej jeśli chodzi o ilość miejsca na nogi. Ale ja go prowadzę więc to nie moja sprawa:) Bagażnik bardzo duży i wygodny, tylna kanapa dzielona i składana - rower zmieści się bez problemu.
Silnik pracuje cichutko, przy dużych prędkościach nie ma głośnego szumu powietrza. Za to zawieszenie w porównaniu z innymi autami pracuje trochę głośniej, co mi akurat nie przeszkadza.
Zużycie paliwa na trasach przy prędkości 120km/h wynosi ok 6 litrów, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na auto z 1994 roku z niezłymi osiągami. Na mieście jest trochę gorzej, dochodzi do 8,5 litrów. Ceny części zamiennych są porównywalne z innymi autami, nic strasznego. No i trzeba pamiętać że to auto się nie psuje.
Fakt, że za Nissana 3 lata temu zapłaciłem 2tys zł więcej niż za Astrę, ale nie żałuję. To auto na każdym kroku jest rewelacyjne.
Auto ma 170000 przebiegu, ja nim jeżdżę od 3 lat i zrobiłem nim ok 30000 i do tej pory jedyne co przestało działać to kilka kontrolek i żarówek:) Jeśli chodzi o blachę, to rdzewieją tylne nadkola w okolicach zderzaka. Ale w porównaniu z innymi autami z tego roku (np. Astra) i tak blacha jest bardzo trwała. Japońska niezawodność!
Po prostu japońska niezawodność. Oprócz wymiany oleju itp w tym aucie nic nie trzeba robić. Tak po prostu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

Usterki Nissan Sunny B13