Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Sedan

Marcin Mazur, marcin@hot.pl, http://www.republika.pl/poler, 24 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Nissan Sunny B13 Sedan 1.4 i 16V 75KM 55kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Niedrogi samochód o sportowym zacięciu. Jakośc wykonania na wysokim poziomie. Dostęp do części używanych jest dosyć szeroki więc kłopotów z naprawą nie ma.
Silnik 1400 ccm jest ekonomicznym rozwiązaniem, nie pali dużo i zapewnia odpowiednią rezerwę mocy. Jazda po autostradzie z pręd. 160 km/h nie sprawia mu problemu.
Pracuje tutaj troszkę gorzej niż np. w Mitsubishi, wymaga nieco precyzji od kierowcy. Ale wszystko można opanować.
Ja posiadam nieco usportowioną wersję, obniżaną. Wspaniale sprawuje się na zakrętach i nierównościach
Bez zarzutu
Również bez zarzutu, wszystko na swoim miejscu.
W zimę dosyć szybko się nagrzewa, w lato nawiew działa bardzo skutecznie
Tutaj torchę więcej miejsca by się przydało dla pasażerów. Kierowca ma wystarczającą ilość miejsca na swoje potrzeby. Z tyłu raczej jest miejsce dla 2 osób a nie trzech.
Przy prędkości do 140 km/h wspaniałe, powyżej już słychać silnik.
Jeżeli nie katujemy motoru to spala przyzwoicie, gorzej w mieście jak ruszamy z kopyta to spali i 10 litrów.
Myślę że stosunek jest korzystny. Warto polecić tym którzy nie mają zbyt dużo gotówki a chcą mieć przyzwoity samochód.
Przejechałem nim ok. 50 tys km i z dupereli nic się nie zepsuło. No żarówka się przepaliło i to wszystko.
Miałem wycieki oleju ze skrzyni ale po wymianie uszczelek wszystko gra. Silnik uchodzi za nieśmiertelny przy właściwej eksploatacji.

Usterki Nissan Sunny B13

Nissan Sunny B13 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu